Kategoria: żużel | Grand Prix

Kołodziej najlepszy w Pradze

pn 17 czerwca 2019

Janusz Kołodziej wygrał sobotnią Grand Prix Czech. Trzykrotny indywidualny mistrz Polski po raz pierwszy w karierze triumfował w turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

35-letni wychowanek Unii Tarnów na torze w Pradze wygrał cztery z siedmiu swoich wyścigów i zdobył w sumie piętnaście punktów. Żużlowiec Unii Leszno najpierw był najszybszy w dwóch swoich pierwszych startach rundy zasadniczej, a następnie w półfinale i finale. Drugie miejsce w stolicy Czech wywalczył Duńczyk Leon Madsen, który w decydującym biegu wyprzedził Patryka Dudka. Wychowanek Falubazu zajął ostatecznie trzecią lokatę. Wcześniej w półfinale miało sporo szczęścia, bowiem defekt Emila Sajfutdinowa zagwarantował mu jazdę w ostatnim wyścigu zawodów.

Być może po tym zwycięstwie uwierzę w swoje możliwości jeszcze bardziej i postaram się o kolejne wygrane. Nie czułem żadnej presji. To była chyba najlepsza sytuacja do ścigania. Nie lubię zbyt dużej presji. Zobaczymy co się jeszcze wydarzy, ale to co się stało jest cudowne. Może jestem starszy, ale nadal mogę wygrywać. Czuję się niesamowicie, ponieważ to było moje pierwsze w karierze zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Jestem z tego dumny. Miałem najlepszy start w finale i jestem zadowolony z pracy jaką wykonał cały mój team.
Janusz Kołodziej

Dwanaście punktów zgromadzonych w Pradze pozwoliło Dudkowi pozostać na szczycie klasyfikacji generalnej cyklu. Swoją pozycję dzieli jednak z filigranowym Madsenem. Duńczyk ma taki sam dorobek co zielonogórzanin. Na trzecie miejsce w przejściowej tabeli spadł Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów tym razem zdołał wygrać tylko jeden bieg z pięciu i zakończył rundę zasadniczą na dziewiątej lokacie z ośmioma wywalczonymi punktami. "Oczko" mniej uzbierał Maciej Janowski, który także nie zdołał przebić się do półfinałów. Za trzy tygodnie najlepsi żużlowcy globu będą rywalizować w Grand Prix Szwecji. Zawody zaplanowane na 6 lipca w Hallstavik odbędą się na obiekcie miejscowej Rospiggarny.

źródło: AS Info / canalplus.pl

POLECANE

 

NOWE KANAŁY CANAL+SPORT 3 I CANAL+SPORT 4

100% PKO EKSTRAKLASY W JEDNYM MIEJSCU
 

Premier League Asia Trophy

MECZE OD ŚRODY W CANAL+ SPORT
 

Terminarz nowego sezonu Premier League

ROZGRYWKI STARTUJĄ 9 SIERPNIA
 

Terminarz pierwszych czterech kolejek Ekstraklasy

ROZGRYWKI ROZPOCZNĄ SIĘ 19 LIPCA
 

PKO Ekstraklasa

OGLĄDAJ W CANAL+
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Bundesliga

OGLĄDAJ W CANAL+
 

Siatkarska Liga Mistrzów

WSZYSTKO O CEV CHAMPIONS LEAGUE