Kategoria: Bundesliga

Bundesliga: Hannover 96 - Borussia Dortmund

pn 27 sierpnia 2018

Druga kolejka Bundesligi. W piątkowym meczu Hannover 96 podejmie na swoim boisku Borussię Dortmund. Początek transmisji o 20:20 w CANAL+ SPORT2.

Już po 32 sekundach pierwszego meczu sezonu Borussia... przegrywała 0-1. Właśnie tyle potrzebował piłkarz RB Lipsk, Jean-Kevin Augustin, aby pokonać bramkarza BVB. Był to najszybciej strzelony gol w historii występów zespołu z Lipska w niemieckiej ekstraklasie. Gospodarze nie zlekceważyli takiego sygnału ostrzegawczego i bardzo szybko otrząsneli się z tej sytuacji. W pierwszej połowie zdołali strzelić gościom aż trzy gole. Po przerwie dołożyli jedną bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Luciena Favre'a 4-1. Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Hannover w pierwszej kolejce był bardzo bliski zdobycia kompletu punktów. Do 85. minuty po golu Weydandta podopieczni Andre Breitenreitera prowadzili z Werderem 1-0. Na pięć minut przed końcem spotkania wyrównał Gebre Selassie.