Kategoria: Liga Mistrzów

Bayern pokonuje Anderlecht - rekord "Lewego" [skrót meczu]

cz 23 listopada 2017

Bayern pokonał Anderlecht 2-1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Robert Lewandowski zdobył w środę swoją 50. bramkę w 2017 roku.

Mecz rozpoczął się od znakomitej okazji Łukasza Teodorczyka. Już w 8. minucie Polak stanął oko w oko z bramkarzem gości. Były piłkarz Polonii Warszawa nie zdołał jednak pokonać Svena Ulreicha. Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. W 30. minucie Teodorczyk ponownie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Niewykorzystane okazje zemściły się na belgijskim zespole w 51. minucie, kiedy po asyscie Tolisso do bramki Anderlechtu trafił Robert Lewandowski poprawiając tym samym swój dotychczasowy rekord 49 goli w roku kalendarzowym. "Lewy" w 2017 już 50 razy pokonywał bramkarzy przeciwników. 12 minut później gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Asystą popisał się Łukasz Teodorczyk, a Ulreicha pokonał Hanni. To pierwszy gol Anderlechtu w tym sezonie Ligi Mistrzów. Trzy punkty pojechały jednak do Monachium za sprawą Tolisso, który w 76. minucie strzałem głową trafił do bramki Selsa.