Kategoria: liga angielska

Arsenal - Chelsea w 4K

wt 15 stycznia 2019

Na początku trwającego sezonu, 18 sierpnia, Chelsea pokonała Arsenal 3-2. Wówczas po pierwszej połowie był remis 2-2. Gola decydującego o zwycięstwie w 81. minucie meczu zdobył Marcos Alonso. Jak będzie tym razem? Czy "Kanonierzy" zrewanżują się "The Blues"?

Arsenal czeka na zwycięstwo z Chelsea w Premier League od 24. września 2016 roku. Ostatnie cztery ligowe mecze między tymi drużynami kończyły się remisem lub zwycięstwami Chelsea. 18 sierpnia ubiegłego roku "The Blues" pokonały "Kanonierów" 3-2.

Jak wygląda przed tym meczem sytuacja obu drużyn jeśli chodzi o miejsca w tabeli? Chelsea jest czwarta i wyprzedza piąty Arsenal o sześć punktów. Oba zespoły mają sporą stratę do Liverpoolu, który jest liderem Premier League. W przypadku "The Blues" jest to 10 punktów, w przypadku "Kanonierów" aż 16 "oczek".