3,2,1 start! Rajdowe Mistrzostwa Świata w nc+!

cz 29 czerwca 2017

Platforma nc+ nabyła prawa telewizyjne do pokazywania najwyższej klasy międzynarodowych rajdów samochodowych. Na mocy umowy z WRC Promoter fani zobaczą resztę sezonu 2017 (od Rajdu Polski) oraz cały sezon 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Czym jest WRC?

Rajdowe Mistrzostwa Świata składają się z kilkunastu rund (w sezonie 2017 jest ich trzynaście). Każda runda trwa trzy dni i odbywa się w innym kraju. Historia zawodów sięga 1973 roku. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii WRC jest Francuz, Sebastien Loeb, który aż dziewięciokrotnie triumfował w całym cyklu. W zawodach brali udział również Polacy. Z największym powodzeniem startował w nich Robert Kubica, który w 2015 roku w ogólnej klasyfikacji uplasował się na dwunastej pozycji.

Premiery programów oraz transmisje na żywo będą realizowane na antenach CANAL+ SPORT oraz CANAL+ SPORT2. Retransmisje wszystkich zmagań pokaże kanał nSport+, rozszerzając tym samym swoją bogatą ofertę dla fanów motoryzacji.

World Rally Championship to kolejna atrakcja dla fanów sportów motorowych na naszej antenie obok najlepszego żużla w postaci PGE Ekstraligi, FIM Grand Prix oraz Monster Energy FIM Drużynowego Pucharu Świata a także cyklu Drift Masters Grand Prix. Zapraszam już w najbliższy weekend na Rajd Polski i transmisję z ponad 66 kilometrów OS-ów - mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

Najważniejsze klasyfikacje w WRC to klasyfikacja kierowców i klasyfikacja konstruktorów. Punkty przydzielane są w następujący sposób: za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 25 punktów, za pozycje drugą 18, za trzecią 15, za czwartą 12, za piątą 10, za szóstą 8, za siódmą 6, za ósmą 4, za dziewiątą 2. Ostatnią punktowaną lokatą jest dziesiąta, za którą uzyskuje się 1 punkt w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji konstruktorów (tabela zespołów) uwzględnia się wyniki dwóch nominowanych przed rajdem załóg z każdego zespołu. Punkty przyznaje się w taki sam sposób jak w klasyfikacji kierowców.

POLECANE

 

Manchester City - Newcastle United w 4K!

ZOBACZ PLAN TRANSMISJI 24. KOLEJKI PREMIER LEAGUE
 

Hertha - Borussia Dortmund

PRZED NAMI 19. KOLEJKA BUNDESLIGI
 

Wybierz mecz NBA

KTÓRY OBEJRZYSZ NA ŻYWO W CANAL+ SPORT
 

Plan transmisji CANAL+

WYDARZENIA SPORTOWE NA ŻYWO
 

Skróty meczów Ligi Mistrzów

NIE PRZEGAP ŻADNEJ BRAMKI Z UEFA CHAMPIONS LEAGUE
 

NBA

NAJLEPSZA KOSZYKÓWKA ŚWIATA W CANAL+
 

Mecze w standardzie 4K

ZOBACZ PLAN TRANSMISJI
 

Premier League

PLAN TRANSMISJI LIGI ANGIELSKIEJ