piłka nożna LOTTO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Arka Gdynia

W piątkowy wieczór Legia Warszawa podejmie na swoim stadionie Arkę Gdynia. Legioniści w zeszły weekend pokonali Miedź Legnica 4:1 i z dorobkiem 17 punktów plasuje się na czwartym miejsu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Czy to początek dobrej passy i "Wojskowi" wygrają również z Arką?

Brak emisji
Ricardo Sa Pinto odetchnął z ulgą. W poprzedniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Legia wygrała wysoko w Legnicy i poprawiła swój dorobek punktowy. Chociaż pierwsza połowa w wykonaniu legionistów nie była zbyt dobra, w drugiej mistrzowie Polski zdecydowanie dominowali.

W przerwie powiedziałem, żebyśmy więcej operowali piłką, byśmy grali bardziej inteligentnie i tak to wyglądało. Zwiększyła się nasza dominacja nad wydarzeniami na boisku, co zaowocowało strzeleniem kolejnych bramek. Było to zasłużone zwycięstwo, ale po bardzo ciężkim, zaciętym meczu - mówił po meczu trener Legii, Ricardo Sa Pinto.

Czy starcie w Legnicy będzie przełomem w zespole "Wojskowych"? Czas pokaże. "Na papierze" Arka, z którą drużyna ze stolicy zmierzy się w niedzielę, to porównywalny zespół do Miedzi. Oba zespoły w tabeli LOTTO Ekstraklasy dzieli jedynie punkt. Gdynianie w zeszłym tygodniu pokonali jednego z faworytów do mistrzostwa Polski, Lecha Poznań. A jeśli pokonali Lecha to... czemu nie mieliby wygrać w Warszawie?

W zeszłym sezonie w Warszawie 2-0 zwyciężyła Legia, w Gdyni górą była Arka.