Złoto Gujany

Piekło w sercu dżungli

PREMIERA W KAŻDY WTOREK, O 22:00 W CANAL+ SERIALE

© NEWEN Distribution. All rights reserved.

O serialu

Dzika dżungla, bezwzględna rywalizacja i wyprawa, o której nie da się zapomnieć. Podróż w najmroczniejsze zakątki Gujany Francuskiej, przywodzące na myśl Kongo z "Jądra ciemności" Josepha Conrada. Serial w reżyserii Kima Chapirona, scenarzysty "Brygad Tygrysa".

Najnowsza produkcja CANAL+, serial "Złoto Gujany", opowiada historię studenta geologii z Paryża – Vincenta, który dostaje się na wymarzony staż w kopalni złota położonej w Gujanie Francuskiej. Na miejscu znajduje jednak nie tylko cenny kruszec, ale także bezwzględność i bezprawie. Przygoda, która miała być dla chłopaka spełnieniem marzeń, szybko zmienia się w koszmar: Vincent trafia pod skrzydła lokalnego bossa, który pokazuje mu bardziej opłacalny, a zarazem bardziej niebezpieczny pomysł na biznes – świat handlu złotem, gdzie ludzkie życie ma niższą wartość niż samorodek cennego metalu. Bohater trafia do piekła w samym sercu dżungli, gdzie biznesmeni, gangsterzy, geolodzy i żołnierze w gorączce złota walczą o przetrwanie.

Trzymający w napięciu thriller wyreżyserował Kim Chapiron, scenarzysta "Brygad Tygrysa", który w 2010 roku odebrał nagrodę na Festiwalu Filmowym Tribeca za film "Dog Pound". Autorem scenariusza jest natomiast Fabien Nury ("Once Upon a Time in France"). Mroczny klimat opowieści o złu czającym się w samym sercu dżungli nawiązuje do powieści "Jądro ciemności" Josepha Conrada. W produkcji zobaczymy francuskich aktorów, m.in. Oliviera Rabourdina ("Bezkarni", "Uprowadzona") oraz Mathieu Spinosiego ("Goście, goście III: Rewolucja").

Francuska Gujana, walka o złoto i wyprawa w głąb dżungli, której nie zapomnisz. Serial Kima Chapirona, scenarzysty "Brygad Tygrysa". Produkcja oryginalna CANAL+.


Głosów: 5, Suma: 15, Średnia: 3.00
Złoto Gujany
reżyseria:
Francja 2016
Francuska Gujana, walka o złoto i wyprawa w głąb dżungli, której nie zapomnisz. Serial Kima Chapirona, scenarzysty "Brygad Tygrysa". Produkcja oryginalna CANAL+.
serial przygodowy
Złoto Gujany
4,1 5 1 52

Odcinki

PREMIERA odc. 1: CANAL+ SERIALE, wtorek, 22 sierpnia 2017, 22:00

Obsada

Wideo