Nielegalni

Serial szpiegowski produkcji CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

O serialu

"NIELEGALNI" to adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego. Fabuła została osadzona we współczesnych realiach polskich służb specjalnych.

Spektakularne misje polskich oficerów wywiadu – akcja toczy się w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku – splatają się z politycznymi ambicjami i osobistymi porachunkami w pełen napięcia i zwrotów akcji serial. W rolę głównego bohatera „Nielegalnych”, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie "BELFRA".

V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. W bestsellerowej serii sensacyjno-szpiegowskiej "Nielegalni", "Niewierni", "Nieśmiertelni" i "Niepokorni" odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich. Pisarz aktywnie uczestniczył w procesie powstawania scenariuszy odcinków. Severski umie dawkować emocje i nie zwalnia tempa – już 18 kwietnia ukaże się jego kolejna książka "Zamęt".

Czytaj więcej o powieści "Zamęt".

Grzegorz Damięcki, NIELEGALNI serial

Grzegorzowi Damięckiemu towarzyszy na ekranie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn ("Ostatnia rodzina"), Sylwia Juszczak ("Krew z krwi" 2), Filip Pławiak ("Czerwony pająk"), Agnieszka Grochowska ("Obce niebo"), Adam Woronowicz ("Sługi boże"), Tomasz Schuchardt ("Cicha noc") i wielu innych.

Mocną stroną "Nielegalnych" są wybitni twórcy: reżyser Leszek Dawid ("Jesteś bogiem", "Ki") i operator obrazu Piotr Sobociński jr ("Wołyń"). Teraz do ekipy realizatorskiej dołączają reżyser Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina") i operator obrazu Kacper Fertacz ("Ostatnia rodzina"). Scenarzystami serialu są: Maciej Kubicki (również producent kreatywny i wykonawczy), Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn, zaś producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska, Maciej Kubicki ("Bez tajemnic", "Pakt", "Uwikłani").

Zdekonspirowani agenci, transakcje bronią, nowa tożsamość, rozmach i nieprzewidywalność – "NIELEGALNI" już wkrótce na antenie CANAL+.

Zapraszamy do śledzenia fanpage'a serialu na Facebooku oraz profilu @CANALplusPolska na Instagramie.