Po raz pierwszy w TV, tuż po amerykańskiej premierze
Premiera w każdą niedzielę o 22:45 w CANAL+ SERIALE
Po raz pierwszy w TV, tuż po amerykańskiej premierze
Premiera w każdą niedzielę o 22:45 w CANAL+ SERIALE
Po raz pierwszy w TV, tuż po amerykańskiej premierze
Premiera w każdą niedzielę o 22:45 w CANAL+ SERIALE
Po raz pierwszy w TV, tuż po amerykańskiej premierze
Premiera w każdą niedzielę o 22:00 w CANAL+ SERIALE

Grupa starannie wyselekcjonowanych kandydatów na agentów FBI przechodzi szkolenie w bazie Quantico. Po jego zakończeniu okazuje się, że jeden z rekrutów jest terrorystą. Trzymająca w napięciu 13-odcinkowa produkcja, za którą odpowiedzialny jest m.in. Mark Gordon ("Szeregowiec Ryan", serial "Zabójcze umysły").

Baza FBI Quantico w Wirginii. Grupa rekrutów przechodzi szkolenie pod okiem Mirandy Shaw (Aunjanue Ellis) i Liama O'Connora (Dougray Scott), agentów z dużym doświadczeniem, ale także skomplikowanymi relacjami z Biurem i samymi sobą. W ciągu trwającego 20 tygodni treningu klasa systematycznie zmniejsza swoją liczebność. Zostają najlepsi. Każdy ma swoją historię i powody, by wstąpić w szeregi FBI. Pochodząca z San Francisco Alex Parrish (Priyanka Chopra) poszukuje odpowiedzi na pytania o swoim nieżyjącym ojcu i jego karierze agenta pod przykrywką. Były żołnierz piechoty morskiej Ryan Booth (Jake McLaughlin) uwodzi Alex, kilka godzin przed tym, jak spotykają się w jednej klasie. Brooklyński hipster Simon Asher (Tate Ellington) jest pierwszym w Quantico zdeklarowanym gejem. Piękna Shelby Wyatt okazuje się specjalistką od broni palnej. W grupie jest także Caleb Haas (Graham Rogers), który od początku musi udowadniać, że nie trafił do Quantico dzięki rodzinnym koneksjom, Eric Packer, mormon ze skomplikowaną przeszłością oraz tajemnicza muzułmanka Nimah Amin. Szkolenie kończą najzdolniejsi i najdokładniej sprawdzeni rekruci, trudno więc uwierzyć, że niedługo potem jeden z nich organizuje najbardziej niszczycielski atak terrorystyczny na terytorium USA po 9 września 2001. Oskarżona zostaje Alex. Musi znaleźć winnego, zanim uderzy jeszcze raz.

Jednym z producentów "Quantico" jest Mark Gordon, nominowany do Oscara za "Szeregowca Ryana", współodpowiedzialny za powstanie takich seriali, jak "Chirurdzy" (244 odcinki), "Zabójcze umysły" (230 odcinków) czy trzeci sezon "Raya Donovana". W obsadzie błyszczy Priyanka Chopra, pochodząca z Indii aktorka i piosenkarka, zdobywczyni tytułu Miss Świata 2000, dla której występ w "Quantico" jest amerykańskim debiutem. Partnerują jej m.in. Tate Ellington ("Twój na zawsze"), Aunjanue Ellis ("Mentalista"), Jake McLaughlin ("Wojownik", serial "Wybrana") i Dougray Scott ("Mission: Impossible II").

Quantico

USA, 2015

reżyseria: Marc Munden

obsada: Priyanka Chopra (Alex), Dougray Scott (Liam), Aunjanue Ellis (Miranda), Jake McLaughlin (Ryan), Tate Ellington (Simon)

gatunek: serial akcji

czas trwania: 45 min

Emisje:

Zwiastuny:

Blog filmowy: