Canal Series Lab

CANAL+ URUCHAMIA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ WAJDY LABORATORIUM SCENARIUSZY SERIALI TELEWIZYJNYCH "CANAL+ SERIES LAB."

CANAL+ SERIES LAB. to autorski projekt CANAL+ i Szkoły Wajdy, który powstał z myślą o scenarzystach i producentach kreatywnych chcących realizować polskie seriale telewizyjne typu PREMIUM.

CANAL+ rozwija projekty związane z własnymi produkcjami serialowymi. We współpracy ze Szkołą Wajdy powstaje CANAL+SERIES LAB. Program laboratorium skierowany jest do profesjonalnych scenarzystów oraz producentów kreatywnych. Jego celem jest wyłonienie serialowych scenariuszy najwyższej jakości z przeznaczeniem do ich realizacji i emisji w CANAL+.

Informacja o CANAL+ SERIES LAB. została ogłoszona 4 maja br. podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA na panelu dotyczącym developmentu literackiego scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Panel odbył się z okazji finału konkursu scenariuszowego SCRIPT PRO 2016. W Konkursie SCRIPT PRO 2016 oprócz nagród regulaminowych, Canal+ przyzna również swoją Nagrodę Specjalną.
Podczas panelu odbył się masterclass, którego gościem specjalnym był Daniel Brocklehurst, współscenarzysta serialu "Porzucony według Harlana Cobena". Polska premiera telewizyjna już 5 czerwca w CANAL+ SERIALE.

O projekcie

Program CANAL+ SERIES LAB. skierowany jest do profesjonalnych scenarzystów oraz producentów kreatywnych. Twórcy, którzy biorą udział w rekrutacji do CANAL+ SERIES LAB., powinni posiadać doświadczenie scenariuszowe. Dodatkowym atutem będzie przynajmniej jeden zrealizowany scenariusz na potrzeby filmu lub telewizji.
W ramach projektu powstaną najwyższej jakości scenariusze seriali telewizyjnych, z przeznaczeniem do ich realizacji. Premiery wszystkich produkcji z laboratorium CANAL+ SERIES LAB. tylko w CANAL+.

Jak aplikować?

Zgłoszenie rekrutacyjne powinno zawierać m.in. logline, streszczenie, charakterystyki bohaterów, eksplikację autorską. Zgłoszenia można przesyłać od 4 maja do 31 lipca 2016.

Więcej informacji na www.wajdaschool.pl i canalplus.pl/film/serieslab

Dokumenty rekrutacyjne na: www.wajdaschool.pl

Canal Polskie Kino Wajda School