Zobacz teledysk do piosenki promującej serial "Ultraviolet"

Zobacz teledysk do piosenki promującej serial "Ultraviolet"
ZOBACZ GALERIĘ Zobacz teledysk do piosenki promującej serial "Ultraviolet"

Zobacz teledysk do piosenki promującej serial "Ultraviolet"

Wojtek Urbański i Justyna Święs nagrali utwór do najnowszego serialu kanału AXN. Teraz do sieci trafił nowy klip do piosenki z "Ultraviolet".

Nowy numer Urbańskiego i Justyny Święs to zestawienie głębokich elektronicznych brzmień z wysoką, wznoszącą barwą głosu wokalistki. Podobnie jak scenariusz serialu, harmonia i melodie w piosence są owiane tajemnicą i niepokojem.

- Przed napisaniem tekstu czytałam fragmenty scenariusza, aby wczuć się w klimat serialu - opowiada Justyny Święs znana z The Dumplings. - Dużo jednak pozostawiłam też kwestii wyobraźni. Włożyłam w te słowa cząstkę siebie.

- Pracując nad piosenką do Ultravioletu po raz pierwszy tworzyłem muzykę, która ma promować serial - dodaje Wojtek Urbański. - Utwór powstawał przez około miesiąc. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Do piosenki także zatytułowanej "Ultraviolet" wykorzystano sceny pochodzą z serialu. Za montaż odpowiada Filip Załuska. Autorami utworu są Wojtek Urbański i Justyna Święs. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Wcześniej artyści opublikowali inny teledysk z udziałem Bartłomieja Topy (także do sprawdzenia poniżej).

Wojtek Urbański, poza pracą nad utworem promującym serial, skomponował też ścieżkę dźwiękową do "Ultravioletu".

Cykl opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, która z grupą poznanych w internecie detektywów amatorów rozwiązuje sprawy kryminalne, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Osobiste przejścia zmusiły kobietę do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w sieci.

W obsadzie znaleźli się Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Michał Żurawski, Marek Kalita, Bartłomieja Topa, Magdalena Czerwińska, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner, Anna Korcz i Patryk Pniewski.

Justyna Święs to jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Użyczyła głosu oraz napisała teksty do większości utworów zespołu RYSY. Z Wojtkiem Urbańskim skomponowała muzykę do spektaklu Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Pracowali też razem podczas powstawania debiutanckiego albumu zespołu RYSY. Tworzyła również z Wojtkiem Mazolewskim i braćmi Waglewskimi.
Wojtek Urbański jest wielokrotnie nagradzanym producentem muzycznym. Przez lata komponował utwory do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował m.in. przy spektaklach Księgi Jakubowe w Teatrze Powszechnym oraz Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. W 2016 roku został nominowany do Fryderyka za debiutancki album zespołu RYSY. Występował na największych festiwalach w Polsce (Open'er, Tauron Nowa Muzyka, OFF, Audioriver). Często współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim i Jagodą Kudlińską.OSTATNIE

21.03.2018
W sieci pojawił się zwiastun finałowego odcinka serialu "Z Archiwum X". więcej
21.03.2018
Stacja HBO opublikowała klip, w którym o swoje pracy na planie serialu "Westworld" opowiada dekoratorka Julie Ochipinti. więcej
21.03.2018
Kendrick Lamar przyczynił się do tego, że "Czarna Pantera" to film, który spotkał się z rekordowym zainteresowaniem na Twitterze. więcej
21.03.2018
Nick Nolte, Matt Dillon i Emily Mortimer zagrają w przeróbce niemieckiego filmu "Honig im Kopf". więcej
21.03.2018
Sarah Paulson, Evan Peters i Kathy Bates zagrają w ósmej odsłonie serii "American Horror Story". więcej