Zmarła Whitney Houston

Ciało 48-letniej wokalistki, aktorki i producentki znaleziono w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills.

Urodzona w 1963 roku artystka zaczynała od śpiewania w dziecięcym chórze w kościele baptystów. W 1985 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany "Whitney Houston", który sprzedał się w nakładzie ponad 13 milionów egzemplarzy. Była dwukrotną zdobywczynią statuetki Emmy i sześciokrotną laureatką nagrody Grammy.


Na dużym ekranie zadebiutowała w 1992 roku występując u boku Kevina Costnera w sensacyjno-romantycznym przeboju kasowym Micka Jacksona "Bodyguard". Za rolę tę otrzymała dwie nominacje do Złotej Maliny (dla najgorszej aktorki i dla najgorszego debiutu) oraz trzy nominacje do nagrody Złoty Popcorn (dla najlepszej aktorki, za przełomową rolę oraz wraz z Kevinem Costnerem dla najlepszego duetu).


Trzy lata później zagrała w dramacie Foresta Whitakera "Czekając na miłość", a w kolejnym roku w komediodramacie muzycznym Penny'ego Marshalla "Żona pastora". W 1997 roku wystąpiła jeszcze w musicalu Roberta Iscove'a "Kopciuszek".


Początek XXI wieku to okres schyłku jej kariery, spowodowany uzależnieniem od leków i narkotyków. Artystka powróciła na scenę dopiero w 2009 roku, wydając nowy album i wyruszając w trasę koncertową.


Przed śmiercią nagrała utwory "Eyes On The Sparrow" oraz "Celebrate", które pojawią się w filmie "Sparkle", ostatnim, w którym zagrała Houston. Przedstawia on historię sióstr z Harlemu, które założyły zespół i odniosły sukces. Obraz będzie miał swoją premierę latem tego roku.


www.imdb.com

OSTATNIE

19.08.2019
Betty Gilpin i J.K. Simmons zagrają u boku Chrisa Pratta w filmie "Ghost Draft". więcej
19.08.2019
Dan Stevens zagra u boku Rachel McAdams i Willa Ferrella w komedii muzycznej Netfliksa "Eurowizja". więcej
19.08.2019
W sieci pojawił się zwiastun filmu Bruce'a Springsteena związany z niedawno wydanym albumem "Western Stars". więcej
19.08.2019
W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź trzeciego sezonu serialu "Wspaniała pani Maisel". więcej
19.08.2019
23 sierpnia, na platformie Netfix zadebiutuje trzeci sezon serialu "Trzynaście powodów". Tego samego dnia w serwisach cyfrowych pojawi się ścieżka dźwiękowa. więcej