"The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama prawie gotowy

"The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama prawie gotowy
ZOBACZ GALERIĘ "The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama prawie gotowy

"The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama prawie gotowy

Terry Gilliam powiedział, że niemal zakończył wszystkie prace związane z realizacją swego wymarzonego dzieła, "The Man Who Killed Don Quixote".

Realizacji "The Man Who Killed Don Quixote" Terry Gilliam po raz pierwszy podjął się w 2000 roku. W rolach głównych zostali obsadzeni Johnny Depp i Jean Rochefort. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe (trailer do obejrzenia tutaj).

W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się Ewan McGregor, a kilka miesięcy później Robert Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Terry'ego Gilliama. W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

W marcu 2017 roku produkcja "The Man Who Killed Don Quixote" wystartowała ponownie i właśnie trwają ostatnie prace. Dzieło jest obecnie na etapie post-produkcji.

- Prawie skończyliśmy montaż - wyznał w rozmowie z "New York Timesem" Terry Gilliam. - Cyzelujemy. Dopracowujemy drobiazgi. Jeszcze kilka miesięcy pracy przed nami - efekty specjalne, dźwięk, muzyka. Jeśli jednak chodzi o samą opowieść to w zasadzie wszystko mamy i, co zaskakujące, wyszło wspaniale. Mam obawy przed nadmiernym optymizmem w stosunku do swych prac. Wolę być cynikiem i mieć dystans. Kiedy jednak się zakochujesz, boli jeśli ludzie nie widzą tego tak jak ty. Na szczęście ci, którzy już widzieli, też się zakochali.

Na razie nic nie wiadomo o dacie premiery, ale nieoficjalnie mówi się o przyszłorocznym Cannes.

W filmie występują Jonathan Pryce, Adam Driver, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro i Stellan Skarsgård.

OSTATNIE

18.06.2019
Cher podziękowała Taylor Swift za to, że umieściła jej cytat w nowym klipie. więcej
18.06.2019
Himesh Patel zagra u boku Hugh Lauriego w serialu "Avenue 5". więcej
18.06.2019
Cykl Netflixa "Porady różowej brygady" powróci z czwartym i piątym sezonem. więcej
18.06.2019
W sieci pojawił się klip z horroru "Annabelle wraca do domu". więcej
18.06.2019
Olivia Wilde i Jon Hamm dołączyli do obsady filmu Clinta Eastwooda "The Ballad Of Richard Jewell". więcej