Rosyjskie trolle oglądają "House Of Cards"

Rosyjskie trolle oglądają "House Of Cards"
ZOBACZ GALERIĘ Rosyjskie trolle oglądają "House Of Cards"

Rosyjskie trolle oglądają "House Of Cards"

Rosjanie piszący negatywne komentarze podczas kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych w ramach przygotowań oglądali serial "House Of Cards".

Do takich informacji dotarł Michael Isikoff z serwisu Yahoo, któremu udało się porozmawiać z pracownikiem Internet Research Agency. Znajdująca się w Sankt Petersburgu agencja, nazywana nieoficjalnie Trollami z Olgino, zajmuje się szeroko pojętą dezinformacją w internecie. Pracownicy działającej na zlecenie rosyjskiego rządu instytucji pisali m.in. negatywne komentarze pod adresem Hilary Clinton na łamach "Washington Post" czy "New York Timesa".

Anonimowy pracownik Internet Research Agency przyznał, że przed kampanią wyborczą otrzymał polecenie obejrzenia serialu "House of Cards", by poznać współczesne problemy polityczne Ameryki.

- Informacja o "House of Cards" jest dla mnie zaskoczeniem - przyznaje autor raportu Michael Isikoff. - Przecież wizja polityki przedstawiona w serialu bliższa jest raczej standardom rosyjskim. Nie mamy żadnych dowodów na to żeby kiedykolwiek jakiś amerykański polityk zlecał morderstwa dziennikarzy czy innych polityków, podczas gdy w Rosji jest to norma.

"House Of Cards" opowiada o polityku, Franku Underwoodzie, który nie przebiera w środkach, pnąc się po szczeblach kariery w Waszyngtonie. W rolach głównych występują Kevin Spacey i, jako jego żona Claire, Robin Wright. Jak do tej pory powstało pięć sezonów.

OSTATNIE

25.02.2018
Charlotte Gainsbourg zaprezentowała swoją wersję utworu Kenye Westa. Bez obaw, Francuzka nie zaczęła rapować. więcej
25.02.2018
Netflix nabył prawa do krótkometrażówki "Life Sentence" Matthew Bakera i z pomocą Matta Reevesa ("Ewolucja planety małp") zamierza rozwinąć ją do pełnometrażowego projektu. więcej
25.02.2018
Sarah Jeffery ("Uwikłana") zagra w nowej wersji serialu fantasy "Czarodziejki" ("Charmed"). więcej
25.02.2018
Do sieci trafiła zapowiedź trzeciego sezonu serialu science fiction "The Expanse". Ujawniono również datę premiery. więcej
24.02.2018
Emily Ratajkowski niespodziewania zmieniła stan cywilny. Nie było jednak wielkiego wesela, wręcz przeciwnie. więcej