Richard Coyle księdzem i dziekanem w serialu o czarownicy Sabrinie

Richard Coyle księdzem i dziekanem w serialu o czarownicy Sabrinie
ZOBACZ GALERIĘ Richard Coyle księdzem i dziekanem w serialu o czarownicy Sabrinie

Richard Coyle księdzem i dziekanem w serialu o czarownicy Sabrinie

Richard Coyle dołączył do obsady serialu Netfliksa "Sabrina" na podstawie komiksu serii Archie.

Spin-off "Riverdale" ma być mroczny i bezpośrednio nawiązywać do komiksu "The Chilling Adventures of Sabrina" wydawnictwa Archie. Kiernan Shipka ("Mad Men") wcieli się w Sabrinę Spellman. Richard Coyle zagra jedną z kluczowych postaci ojca Blackwooda, księdza Kościoła Nocy i dziekana Akademii Niewidzianych Sztuk (Academy of the Unseen Arts).

Michelle Gomez zagra Mary Wardell, ulubioną nauczycielkę Sabriny, Chance Perdomo jej kuzyna Ambrose'a Spellmana, a Lucy Davis ciotkę nastolatki, Lucy.

Wcześniej do obsady dołączyła Jaz Sinclair, która sportretuje przyjaciółkę Sabriny, Rosalind Walker.

- Młoda silna kobieta, pół-człowiek, pół-czarownica, rozpoczyna poznawanie mrocznej strony swych mocy, próbując pozostać normalną dziewczyną z liceum - czytamy w oficjalnym opisie. - Jest inteligentna, pełna współczucia i odważna, i jest jedyną osobą, która stoi pomiędzy światem a siłami ciemności.

Użytkownicy serwisu Netflix otrzymają 20 odcinków mrocznej, horrorowej opowieści o nastoletniej czarownicy. Nad realizację czuwać będzie ta sama ekipa, która odpowiada za sukces "Riverdale", czyli Roberto Aguirre-Sacasa, Berlanti Productions i Warner Bros. TV. Lee Toland Krieger, który także pracował przy "Riverdale", stanie za kamerą pilota niezatytułowanej serii o Sabrinie.

Nowa produkcja nie będzie miała wiele wspólnego z lekkim, komediowym cyklem, który trafił na ekrany w 1996 roku. Telewizyjna opowieść o czarownicy była hitem wśród nastolatków na całym świecie. W roli tytułowej występowała Melissa Joan Hart. Caroline Rhea i Beth Broderick pojawiały się jako ciotki bohaterki z magicznymi umiejętnościami. Zrzędliwemu kocurowi Salemowi przez lata głosu użyczał Nick Bakay.

Richard Coyle znany jest z seriali "Upadek", "Bron to Kill" czy "Herb piratów".

OSTATNIE

22.06.2018
Shia LaBeouf zagra w nowym filmie Davida Ayera, "Tax Collector". więcej
22.06.2018
Netflix zaprezentował zwiastun produkcji "How It Ends" z Forestem Whitakerem i Theo Jamesem w rolach głównych. więcej
22.06.2018
Do sieci trafił zwiastun romantycznej komedii "Miami Love Affair" z udziałem Burta Reynoldsa. więcej
22.06.2018
Demi Lovato zaprezentowała nową, bardzo szczerą piosenkę "Sober". więcej
22.06.2018
Edgar Wright, który wsławił się dopełnionym znakomitą ścieżką muzyczną filmem "Baby Driver", zajmie się reżyserią dokument o art-rockowym zespole Sparks. więcej