Quentin Tarantino: Wiedziałem o Harveyu, żałuję, że nic nie zrobiłem

Quentin Tarantino: Wiedziałem o Harveyu, żałuję, że nic nie zrobiłem
ZOBACZ GALERIĘ Quentin Tarantino: Wiedziałem o Harveyu, żałuję, że nic nie zrobiłem

Quentin Tarantino: Wiedziałem o Harveyu, żałuję, że nic nie zrobiłem

Quentin Tarantino od dawna wiedział o skandalicznych zachowaniach Harveya Weinsteina.

Jeden z najoryginalniejszych twórców ostatnich dekad Quentin Tarantino pracował z Harveyem Weinsteinem od 1994 roku, czyli od czasów "Pulp Ficiton". Kolejne filmy Tarantino, "Bękarty wojny", "Django" czy ostatnio "Nienawistna ósemka" także powstały pod egidą The Weinstein Company.

- Wiedziałem wystarczająco dużo by zareagować - mówi Quentin Tarantino. - To nie były zwykłe plotki, to nie były informacje z drugiej ręki. Wiedziałem, że robił te rzeczy. Powinienem był inaczej się zachować i nie pracować z nim. Ja jednak bagatelizowałem te sprawy. Wszystko co teraz powiem zabrzmi jak tania wymówka.

Reżyser na pewno wiedział m.in. o incydencie z Mirą Sorvino, która była jego dziewczyną i po prostu powiedziała mu o niechcianych awansach Harveya Weinsteina.

- Każdy kto był blisko Harveya wiedział o tym - dodaje Quentin Tarantino. - Niemożliwe było nie wiedzieć.

Harvey Weinstein we wrześniu był gospodarzem przyjęcia zaręczynowego Tarantino i Danielli Pick.

Quentin Tarantino pracuje obecnie nad projektem, którego tematem ma być "rodzina Charlesa Mansona". Film powstaje dla The Weinstein Company.

Przypomnijmy, że magazyny "New York Times", a następnie "New Yorker" ujawniły, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Po tych sensacyjnych doniesieniach Weinstein został zwolniony ze swojej firmy The Weinstein Company, a także został wyrzucony z przyznającej Oscary, Akademii Filmowej. Nawet Bob Weinstein odwrócił się od brata, nazywając go "chorym i zepsutym".

OSTATNIE

25.02.2018
Charlotte Gainsbourg zaprezentowała swoją wersję utworu Kenye Westa. Bez obaw, Francuzka nie zaczęła rapować. więcej
25.02.2018
Netflix nabył prawa do krótkometrażówki "Life Sentence" Matthew Bakera i z pomocą Matta Reevesa ("Ewolucja planety małp") zamierza rozwinąć ją do pełnometrażowego projektu. więcej
25.02.2018
Sarah Jeffery ("Uwikłana") zagra w nowej wersji serialu fantasy "Czarodziejki" ("Charmed"). więcej
25.02.2018
Do sieci trafiła zapowiedź trzeciego sezonu serialu science fiction "The Expanse". Ujawniono również datę premiery. więcej
24.02.2018
Emily Ratajkowski niespodziewania zmieniła stan cywilny. Nie było jednak wielkiego wesela, wręcz przeciwnie. więcej