"Pokot" w norweskich kinach

"Pokot" w norweskich kinach
ZOBACZ GALERIĘ "Pokot" w norweskich kinach

"Pokot" w norweskich kinach

18 sierpnia na ekrany kin w Norwegii wchodzi obraz "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Norweski tytuł filmu to "Jaktsesong".

6 kwietnia "Pokot" już wszedł do kin na Słowacji, 18 kwietnia na ekrany w Czechach, a od 28 lipca jest prezentowany w Finlandii. W Norwegii dystrybutorem dzieła jest Another World Entertainment.

Główną bohaterką nowego filmu w reżyserii Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Autorkami scenariusza do filmu są Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk. Scenariusz jest oparty na bestsellerowej powieści Olgi Tokarczuk, wydanej w 2009 roku przez Wydawnictwo Literackie, pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu były realizowane m.in.: w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie.

W filmie zagrali m.in.: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Katarzyna Herman, Patricia Volny, Miroslav Krobot, Marcin Bosak i Andrzej Konopka.

OSTATNIE

17.06.2019
Taylor Swift opublikował teledysk do kompozycji "You Need To Calm Down". więcej
17.06.2019
W sieci pojawił się polski materiał zwiastun filmu "Shaft". więcej
17.06.2019
Daniel Craig pracuje na siłowni, by wkrótce stawić się na planie Bonda. więcej
17.06.2019
Clancy Brown wystąpi u boku Mela Gibsona, Charliego Hunnama i Eizy Gonzalez w filmie "Waldo". więcej
17.06.2019
Nieco niezdarny superbohater Kleszcz nie doczeka się następnego sezonu w najbliższym czasie. więcej