Michael Nyman wystąpi w Filharmonii Łódzkiej

Michael Nyman wystąpi w Filharmonii Łódzkiej
ZOBACZ GALERIĘ Michael Nyman wystąpi w Filharmonii Łódzkiej

Michael Nyman wystąpi w Filharmonii Łódzkiej

Jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich, Michael Nyman, wraz z 11-osobowym zespołem, wystąpi w Łodzi podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę 29 października o godz. 19:00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy "Fortepianu".

W trakcie uroczystej gali, która odbędzie się dzień wcześniej w Klubie Wytwórnia - w sobotę 28 października - Nyman otrzyma nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem" w uznaniu za "szczególną wrażliwość muzyczną" oraz spotka się z festiwalową publicznością.

Po ubiegłorocznym sukcesie instalacji Briana Eno "The Ship" również Michael Nyman zaprezentuje instalację multimedialną w Fabryce Sztuki (Łódź, ul. Tymienieckiego 3). Ekspozycja będzie dostępna od 29 października do 18 listopada.

Na obecnym etapie swej długiej i obfitej w sukcesy kariery Michael Nyman mógłby spokojnie spocząć na laurach. Jednak zamiast patrzeć wstecz na całe życie artystyczne, składające się z takich osiągnięć jak: wielokrotnie nagradzany soundtrack do filmu "Fortepian", opera "Człowiek, który pomylił żonę z kapeluszem", współpraca z wieloma sławami, m.in.: sir Harrisonem Birtwistle'em czy liderem grupy Blur i Gorillaz - Damonem Albarnem, Michael Nyman wciąż patrzy w przyszłość. Stara się przesuwać granice sztuki, jest energiczny i niczym obrazoburczy młodzieniec nie boi się nowych wyzwań.

Bilety na koncert Michaela Nymana dostępne będą w cenie: 199, 149 i 119 zł są dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl.

OSTATNIE

22.07.2018
Obraz "Bez litości" z Denzelem Washingtonem wygrał weekendową wojnę o kina w USA z musicalem "Mamma Mia! Here We Go Again". więcej
22.07.2018
W sieci pojawił się zwiastun filmu "Godzilla: King of the Monsters". więcej
22.07.2018
W sieci pojawił się zwiastun "Aquamana" z Jasonem Momoą w roli głównej. więcej
21.07.2018
W sieci pojawił się zwiastun komiksowej produkcji "Shazam". więcej
21.07.2018
Post Malone zaproponował, że zagra na ślubie Justina Biebera i Hailey Baldwin. Za darmo. więcej