"Kiedy się pojawiłaś", czyli Arya Stark w nowym wcieleniu

"Kiedy się pojawiłaś", czyli Arya Stark w nowym wcieleniu
ZOBACZ GALERIĘ "Kiedy się pojawiłaś", czyli Arya Stark w nowym wcieleniu

"Kiedy się pojawiłaś", czyli Arya Stark w nowym wcieleniu

W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Kiedy się pojawiłaś", w którym gra znana z "Gry o tron" Maisie Williams.

W ostatnich latach gatunek słodko-gorzkich filmowych opowieści o dojrzewaniu, z wątkiem miłosnym, a często i cieniem śmierci w tle, przeżywa rozkwit. Zwykle historie te bazują na bestsellerowych powieściach. Tym razem powstał film według oryginalnego scenariusza autorstwa irlandzkiego filmowca Fergala Rocka – "Kiedy się pojawiłaś" (na ekranach w Polsce od 1 marca). Bezpośrednią inspiracją stał się dla scenarzysty film dokumentalny o umierającej na raka szesnastolatce.

– Starałem się jednak jak najdalej uciec od sentymentalizmu, chciałem, by tekst był raczej nasycony swoistym humorem – zdradzał autor. – Nie było moim zamiarem wywoływanie przygnębienia. Wzorem były dla mnie takie filmy jak "Juno", "Miłość Larsa", czy "Mała Miss".

Z pewnością atutem filmu jest również obsada, złożona z młodych aktorów, choć już weteranów. Brytyjka Maisie Williams zdobyła ogromną popularność w serialu "Gra o tron", gdzie wciela się w Aryę Stark, ale nie należy zapominać, że wystąpiła w wielu innych produkcjach różnych gatunków, zaskakując swoją wszechstronnością. Wschodzącą gwiazdą jest partnerujący jej w "Kiedy się pojawiłaś" Asa Butterfield, także Anglik, którego kariera nabiera ostatnio rozpędu. Obecnie występuje w serialu "Sex Education" (Netflix), a pamiętamy go chociażby z "Chłopca w pasiatej piżamie" czy filmu Martina Scorsese "Hugo i jego wynalazek".

Calvin (Asa Butterfield) zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye (Maisie Williams). Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka już na zawsze.

OSTATNIE

23.08.2019
W sieci pojawił się zwiastun filmu "The Report" w reżyserii Scotta Z. Burnsa. więcej
23.08.2019
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Nastolatka zgłasza gwałt, a potem odwołuje zeznania. Dwie policjantki z innego stanu badają dowody, które mogą pomóc w odkryciu prawdy. więcej
23.08.2019
Taylor Swift zaprezentowała teledysk do piosenki "Lover". więcej
22.08.2019
W sieci zadebiutował zwiastun komedii "Jexi" z Adamem Devine'em. więcej
22.08.2019
W sieci pojawił się trailer czarnej komedii "Villains". więcej