Jerry Lewis zmarł na serce

Jerry Lewis zmarł na serce
ZOBACZ GALERIĘ Jerry Lewis zmarł na serce

Jerry Lewis zmarł na serce

Poznaliśmy przyczynę śmierci Jerry'ego Lewisa, jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich komików.

Jerry Lewis zmarł w niedzielę, 20 sierpnia, w Las Vegas. W ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu rodzina. Jak podał patolog z hrabstwa Clark w stanie Nevada, bezpośrednią przyczyną śmierci była kardiomiopatia niedokrwienna - choroba w wyniku, której hamowane jest pompowanie krwi przez serce. Lewis od lat miał problemy kardiologiczne, pierwszy zawał przeszedł w wieku 34 lat. Walczył ponadto z rakiem prostaty, cukrzycą i idiopatycznym włóknieniem płuc.

Na dużym ekranie aktora można było ostatnio obejrzeć w komedii kryminalnej "Skarbiec", u boku Nicolasa Cage'a i Elijaha Wooda. Filmową karierę zaczął po drugiej wojnie światowej. Do historii kina przeszła jego współpraca z piosenkarzem, aktorem i playboyem Deanem Martinem. W ciągu 10 lat artyści pojawili się razem w 16 produkcjach.

Do jego niezapomnianych ról należą filmy "Zwariowany profesor", który doczekał się remake'u "Gruby i chudszy", a także "Król komedii" Martina Scorsese czy "Arizona Dream" Emira Kusturicy.

Był nie tylko aktorem, ale także scenarzystą, producentem i reżyserem filmów ze swoim udziałem. Jako autor i wykonawca w dorobku ma m.in. komedie "Boy hotelowy", "Kochaś", "Zwariowany profesor", "Oferma", czy "Ciężko pracujący".

Od 1995 roku stronił od dużego ekranu. W 2013 roku udział w dramacie "Max Rose" był powrotem na wielki ekran i do głównej roli.
Tagi: Jerry Lewis

OSTATNIE

25.02.2018
Sarah Jeffery ("Uwikłana") zagra w nowej wersji serialu fantasy "Czarodziejki" ("Charmed"). więcej
25.02.2018
Do sieci trafiła zapowiedź trzeciego sezonu serialu science fiction "The Expanse". Ujawniono również datę premiery. więcej
24.02.2018
Emily Ratajkowski niespodziewania zmieniła stan cywilny. Nie było jednak wielkiego wesela, wręcz przeciwnie. więcej
24.02.2018
Ed Sheeran chce zagrać w filmie, do którego zdążył już napisać muzykę więcej
24.02.2018
W sieci pojawiła się zapowiedź komediowego serialu "Barry" z Billem Haderem w roli głównej. więcej