"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend
ZOBACZ GALERIĘ "Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

Twórcy filmu "Czarna Pantera" ("Black Panther") liczą z miejsca na komercyjny sukces.

Jak podaje serwis Deadline, studia Disney i Marvel, są przekonane, że po pierwszym weekendzie nowej komiksowej produkcji uda się zarobić ponad 100 milionów dolarów. Dokładniej, celują w 120-150 milionów dolarów w 4-dniowy, długi weekend (19 lutego wypada w USA święto - Dzień Prezydentów). Rekordzistą długiego lutowego weekendu wśród tytułów Marvela jest "Deadpool", który zarobił 152,1 miliona dolarów w cztery dni.

Film "Czarna Pantera" oparty jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T'Challa (w tej roli Chadwick Boseman), czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973. W filmie widzimy jak po śmierci ojca T'Challa wraca do ojczyzny, by przejąć należny mu tron.

W obsadzie znaleźli się również Andy Serkis, Martin Freeman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke oraz Angela Bassett i Forest Whitaker.

Scenariusz kinowej adaptacji komiksu napisał Joe Robert Cole, opierając się na wcześniejszej wersji Marka Baileya. Kevin Feige zajął się produkcją, a Ryan Coogler reżyserią.

Premierę w Polsce wyznaczono na 14 lutego 2018 roku. Do kin w Stanach Zjednoczonych dzieło trafi 16 lutego.

OSTATNIE

19.08.2019
Betty Gilpin i J.K. Simmons zagrają u boku Chrisa Pratta w filmie "Ghost Draft". więcej
19.08.2019
Dan Stevens zagra u boku Rachel McAdams i Willa Ferrella w komedii muzycznej Netfliksa "Eurowizja". więcej
19.08.2019
W sieci pojawił się zwiastun filmu Bruce'a Springsteena związany z niedawno wydanym albumem "Western Stars". więcej
19.08.2019
W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź trzeciego sezonu serialu "Wspaniała pani Maisel". więcej
19.08.2019
23 sierpnia, na platformie Netfix zadebiutuje trzeci sezon serialu "Trzynaście powodów". Tego samego dnia w serwisach cyfrowych pojawi się ścieżka dźwiękowa. więcej