Wynalazcy przyszłości 2

zobacz zwiastun

CANAL+ DISCOVERY

Wynalazcy przyszłości 2

Druga odsłona przebojowej serii

Drugi sezon serii o polskich wynalazcach, którzy, o czym niewielu wie, są w ścisłej, światowej czołówce innowatorów. Ich wynalazki zmieniają nasz świat, ułatwiają i uprzyjemniają życie, ale co najważniejsze często są odpowiedzią na problemy naszej zbyt szybko rozwijającej się cywilizacji.

W tym sezonie zobaczymy m.in. sztuczną pszczołę, czyli autonomiczny układ do mechanicznego zapylania roślin, który mógłby wyręczyć w najtrudniejszych zadaniach prawdziwe pszczoły. Pod kierunkiem profesora Tomasza Ciacha na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej powstała syntetyczna krew. Zespół wciąż ją udoskonala i chce opatentować. Zobaczymy także Face Controller – komputer bez myszki i klawiatury. System umożliwia sterowanie komputerem za pomocą mimiki twarzy, ruchów głowy oraz komend głosowych.

Odcinki

Odcinek 1

W pierwszym odcinku zobaczymy motoryzacyjne systemy bezpieczeństwa, system Face Controller, hybrydowego drona oraz reaktor fluidalny.

Więcej informacji

Emisje

poprzedni
odcinek 10 opis odcinka
odcinek 9 opis odcinka
odcinek 8 opis odcinka
odcinek 7 opis odcinka
odcinek 6 opis odcinka
odcinek 5 opis odcinka
odcinek 4 opis odcinka
odcinek 3 opis odcinka
odcinek 2 opis odcinka
odcinek 1 opis odcinka
nastepny
CIKT

CANAL+ DISCOVERY został mecenasem i patronem medialnym kampanii “Bringing tech&science closer to people”. To pierwsza inicjatywa dedykowana popularyzacji najnowszych osiągnięć nauki i technologii na tak dużą skalę. Realizowana pod patronatem UNESCO i z ponad 50 partnerami na całym świecie - obejmie innowacyjne projekty, które przez 3 miesiące popularyzowane będą w ponad 100 krajach.