zobacz zwiastun

CANAL+ DISCOVERY

Misja Eksplorer

Oryginalna seria dokumentalna CANAL+ DISCOVERY


Od 1 grudnia w każdy piątek o 22:40

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

Serial ukazuje naukę jako przygodę.

Lata mozolnej nauki, by później miesiącami znosić spartańskie warunki, niewygody tropikalnych dżungli, upały pustyni, arktyczne mrozy i niebezpieczeństwa czyhające w jaskiniach. To wszystko czeka naukowców, którzy zdecydowali się opuścić sterylne laboratoria by prowadzić badania w terenie - często w ekstremalnych warunkach.

W programie "Misja Eksplorer" pokażemy codzienną pracę badaczy, którzy wyruszyli w niedostępne zakątki świata, aby odkrywać sekrety Ziemi i naszej cywilizacji. Razem z nimi odwiedzimy m.in. stację polarną na Spitsbergenie, górskie pustkowia boliwijskiej dżungli czy dolinę wulkanów w Peru. Przy okazji poznamy mieszkańców tych terenów i lokalne zwyczaje.

Nasi naukowcy nierzadko są pierwszymi, którzy stawiają stopę w eksplorowanym miejscu. Nieraz stają oko w oko z dziką zwierzyną. Polskich naukowców możemy spotkać na całym globie. Większość instytutów Polskiej Akademii Nauk i uniwersytetów prowadzi zagraniczne programy badawcze i na tym polu odnoszą niemałe sukcesy.

Dlaczego naukowcy decydują się na pracę w skrajnych warunkach, z dala od rodziny i przyjaciół? Czego tak naprawdę szukają? Może nie tylko prawdy o świecie, ale przygody i wolności?

Czytaj więcej o serii "Misja Eksplorer"

Każdy odcinek opowiada równolegle kilka historii o polskich naukowcach, zajmujących się rozmaitymi badaniami, w różnych zakątkach świata. Ich praca jest połączeniem eksploracji i survivalu. Naukowcy prowadzący swoje badania przebywają w warunkach polowych, a sukces ekspedycji zależy od ich umiejętności radzenia sobie z dala od cywilizacji.

Odcinki

Odcinek 3

PT | 15.12 | 22:40

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ

Odcinek 3

SO | 16.12 | 09:10

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ

Odcinek 3

PN | 18.12 | 00:00

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ
Misja Eksplorer Odcinek 1

Odcinek 1

Spitsbergen

więcej informacji
Misja Eksplorer Odcinek 2

Odcinek 2

Boliwia

więcej informacji
Misja Eksplorer Odcinek 3

Odcinek 3

Peru

więcej informacji
Misja Eksplorer Odcinek 4

Odcinek 4

Hiszpania

więcej informacji
Misja Eksplorer Odcinek 5

Odcinek 5

Himalaje

więcej informacji