Raphael Guerreiro: Debiut w Champions League to dla mnie spełnienie marzeń

Borussia Dortmund rozgromiła na wyjeździe Legię Warszawa 6:0 (3:0) w meczu 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Swojego sporego zadowolenia z ostatecznego rezultatu nie ukrywał tuż po spotkaniu zawodnik przyjezdnych, Raphael Guerreiro.

Bramki dla przedstawiciela niemieckiej Bundesligi strzelali odpowiednio Mario Goetze, Sokratis Papastathopoulos, Marc Bartra, Raphael Guerreiro, Gonzalo Castro oraz Pierre-Emerick Aubameyang, który definitywnie wynik starcia ustalił w 87. minucie rywalizacji.

- Debiut w Champions League to dla mnie spełnienie marzeń. Rozpoczęliśmy zmagania w fazie grupowej od zwycięstwa. Lepszego początku nie mogliśmy sobie wymyślić - powiedział Raphael Guerreiro, cytowany przez "bvb.de".

- Dla mnie nie ma znaczenia, czy na murawę wejdę z ławki, czy też będę grał od pierwszego gwizdka arbitra. Oczywiście cieszą mnie minuty spędzone na boisku, ale muszę zaznaczyć, że zawsze daję z siebie wszystko, bez względu na okoliczności - kontynuował były piłkarz francuskiego FC Lorient.

- Jak do tej pory grałem na lewej obronie. Do Dortmundu przyszedłem w przekonaniu, że nadal będę grał na swojej dotychczasowej pozycji. Trener wystawia mnie jednak w środku pola, ale nie przeszkadza mi to. Będę starał się wywiązywać ze swoich nowych obowiązków jak najlepiej - dodał 14-krotny reprezentant Portugalii.

10.12.2016
Real Madryt wygrał u siebie z Deportivo La Coruna 3:2 w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Przemysław Tytoń. więcej
10.12.2016
Wisła Kraków zremisowała z Cracovią 1:1 w sobotnich 193. Wielkich Derbach Krakowa rozegranych w ramach 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Na boisku nie brakowało walki sportowej, ale także pozasportowej i przepychanek. więcej
10.12.2016
Lazio Rzym wygrało na wyjeździe z UC Sampdorią Genua 2:1 w drugim sobotnim meczu 16. kolejki włoskiej Serie A. "Biancocelesti" mieli świetną końcówkę pierwszej połowy. więcej
10.12.2016
Izraelskie media donoszą, iż Legia Warszawa monitoruje sytuację Nosy Igiebora. Piłkarz Maccabi Tel Awiw w tym sezonie rozegrał 23 spotkania, w których sześć razy trafił do siatki. więcej
10.12.2016
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Rosji pojawił się w Warszawie, by kibicować warszawskiej Legii w starciu ze Sportingiem Lizbona. Nie przyjechałem tylko po to, by obejrzeć mecz, ale przede wszystkim po to, by wspierać mistrzów Polski. więcej