Priemjer Liga: Rubin pokonał beniaminka

Rubin Kazań pokonał na własnym stadionie FK Tom Tomsk 2:1 (1:0) w drugim poniedziałkowym spotkaniu 8. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Gospodarze objęli prowadzenie dziewiętnaście minut przed przerwą, po trafieniu Brazylijczyka Jonathasa, ale cztery minuty po zmianie stron wyrównał Bośniak Ognjen Vranjes.

Zwycięskiego gola dla zespołu z Tatarstanu zdobył jedenaście minut przed końcem Rusłan Kambołow. Dzięki drugiej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Rosji przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli.

Beniaminek z Syberii doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i z dwoma punktami mniej od poniedziałkowych rywali jest na dwunastej pozycji w klasyfikacji.

* * * * * * *
Rubin Kazań - FK Tom Tomsk 2:1 (1:0)
Bramki: Jonathas 26, Kambołow 79 - Vranjes 49.

29.04.2017
Lechia Gdańsk pokonała u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 31. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy.Dzięki siedemnastej wygranej w sezonie podopieczni Piotra Nowaka awansowali na trzecie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. więcej
29.04.2017
Patryk Dudek zajął trzecie miejsce w sobotnim Grand Prix Słowenii. Na torze w Krsko wygrał Słowak Martin Vaculik. Drugie miejsce w finale wywalczył Szwed Fredrik Lindgren, a na czwartej lokacie turniej zakończył Australijczyk Jason Doyle. więcej
29.04.2017
Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:0 w sobotnim meczu grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Franciszek Smuda, trener drużyny z Lubelszczyzny, powiedział, że jego drużyna zdecydowanie chciała sięgnąć po trzy punkty. więcej
29.04.2017
Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2 w sobotnim meczu grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Jan Urban, trener gospodarzy, powiedział, że wielu zawodników w jego drużynie zagrało poniżej swojego dobrego poziomu. więcej
29.04.2017
Terek Grozny rozbił u siebie Urał Jekaterynburg 5:2 (1:1) w drugim sobotnim meczu 26. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Senegalczyk Ablay Mbengue, a do siatki rywali trafiali również Zaur Sadajew, Igor Lebedenko oraz już w doliczonym czasie gry Irańczyk Milad Mohammadi. więcej