Priemjer Liga: Rubin pokonał beniaminka

Rubin Kazań pokonał na własnym stadionie FK Tom Tomsk 2:1 (1:0) w drugim poniedziałkowym spotkaniu 8. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Gospodarze objęli prowadzenie dziewiętnaście minut przed przerwą, po trafieniu Brazylijczyka Jonathasa, ale cztery minuty po zmianie stron wyrównał Bośniak Ognjen Vranjes.

Zwycięskiego gola dla zespołu z Tatarstanu zdobył jedenaście minut przed końcem Rusłan Kambołow. Dzięki drugiej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Rosji przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli.

Beniaminek z Syberii doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i z dwoma punktami mniej od poniedziałkowych rywali jest na dwunastej pozycji w klasyfikacji.

* * * * * * *
Rubin Kazań - FK Tom Tomsk 2:1 (1:0)
Bramki: Jonathas 26, Kambołow 79 - Vranjes 49.

08.12.2016
Do końca roku kalendarzowego zawodnicy Lecha Poznań rozegrają jeszcze dwa spotkania ligowe. - Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu pod względem fizycznym i bez problemów możemy grać nawet co trzy dni - podkreśla drugi trener Kolejorza, dr Martin Mayer w rozmowie z oficjalną stroną drużyny. więcej
08.12.2016
W środę piłkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali 1:0 Sporting Lizbona i z trzeciego miejsca w grupie awansowali do Ligi Europy. więcej
08.12.2016
- Dostałem nagrodę dla zawodnika meczu, ale cała drużyna zagrała znakomicie. W spotkaniu ze Sportingiem pokazaliśmy piłkarską jakość. Potrafiliśmy utrzymać prowadzenie, które uzyskaliśmy przed przerwą. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn wygrał u siebie z Dinamem Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drużynie "Bianconerich" w ostatnich 10 minutach zagrał wracający po kontuzji Paulo Dybala. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn pokonał Dinamo Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Massimiliano Allegri, trener "Bianconerich", powiedział, że jego zespół może teraz skoncentrować się na lidze. więcej