Premier League: Kolejna porażka West Hamu

West Ham United przegrał z Southamptonem 0:3 w niedzielnym meczu 6. kolejki angielskiej Premier League. Dla "Młotów" była to już piąta porażka w tym sezonie.

"Święci" wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Ryan Bertrand wycofał piłę w pole karne do Charliego Austina, który płaskim strzałem tuż przy dalszym słupku otworzył wynik spotkania. Po przerwie strzelec gola zanotował asystę, idealnie zagrywając do Dusana Tadicia. Serb świetnym balansem ciała zwiódł golkipera rywali w sytuacji sama na sam i posłał futbolówkę do pustej bramki. W doliczonym czasie wynik ustalił James Ward-Prowse.

Podopieczni Slavena Bilicia mają na swoim koncie trzy punkty i zajmują 18. miejsce w ligowej tabeli. Ich kolejnym rywalem będzie Middlesbrough.

Natomiast ekipa z St Mary's zdobyła osiem punktów i plasuje się na dziewiątej lokacie, "ex aequo" z West Bromwich Albion. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Leicester City.

*****

West Ham United - Southampton 0:3 (0:1)
Bramka: Austin 40. Tadić 62, Ward-Prowse 90+2.

23.01.2017
Lechia Gdańsk wygrała z Pandurii Targu Jiu 1:0 (0:0) w spotkaniu sparingowym rozegranym w Turcji. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Piotr Wiśniewski. 34-letni piłkarz wykorzystał dogranie Sebastiana Mili i sprytnym strzałem wbił piłkę do siatki. więcej
23.01.2017
Borussia Dortmund poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że swój kontrakt z klubem przedłużył Christian Pulisić. 18-latek związał się z Signal Iduna Park do końca czerwca 2020 roku. więcej
23.01.2017
Rozwój Katowice poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że do klubu wypożyczony został Sebastian Murawski. 22-latek będzie występował w prowadzonej przez Tadeusza Krawca do końca obecnego sezonu. więcej
23.01.2017
Hiszpańskie media informują, iż uraz Luki Modricia, którego doznał w sobotnim meczu z Malagą (2:1), nie jest groźny, ale zawodnika czeka kilka dni przerwy. więcej
23.01.2017
- Mecz z Karabachem Agdam był otwarty. Obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji. Rozegraliśmy wartościowy sparing - ocenił Czesław Michniewicz w rozmowie z oficjalną stroną internetową Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. więcej