NBA: Zwycięstwo Chicago Bulls z Cleveland Cavaliers

Chicago Bulls pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 106:94 w środowym meczu NBA. Gospodarze zagrali bez dwójki swoich czołowych graczy. Problemy zdrowotne mają Kyrie Irving i Kevin Love.

Bez nich najlepsza drużyna Konferencji Wschodniej nie była w stanie poradzić sobie z "Bykami". Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali pierwszą kwartę, ale potem na parkiecie w Quicken Loans Arena dominowali już goście.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie Cavs był LeBron James, który jednak nie był w stuprocentowej dyspozycji. "LBJ" od kilku dni walczył z przeziębieniem, ale klub już przed meczem zapowiedział, że będzie jedynym graczem z wielkiej "3", który wystąpi w tym spotkaniu. James przebywał na parkiecie 37 minut i zdobył 31 punktów. Miał także osiem zbiórek oraz siedem asyst.

Drużyna z Chicago nie miała najlepszego początku meczu, trafiając zaledwie jeden z ośmiu rzutów za trzy punkty w pierwszej kwarcie. Później było już znacznie lepiej. W trzeciej części gry, kiedy James usiadł na ławce, przyjezdni trafili 11 z 14 rzutów i osiągnęli 15-punktową przewagę na trzy i pół minuty przed końcem kwarty.

Najwięcej punktów dla Bulls rzucił Jimmy Buttler, który 14 z 20 zanotował w ostatniej części gry. Oprócz tego zapisał na swoim koncie osiem asyst i sześć zbiórek.

Podopieczni Freda Hoiberga po tej wygranej zajmują siódme miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 18 zwycięstw i 18 porażek. 8 stycznia zagrają przed własną publicznością z Toronto Raptors.

Natomiast drużyna Tyronna Lue ma najlepszy bilans na Wschodzie (26:8). 7 stycznia Cavs zagrają na wyjeździe z Brooklyn Nets.