NBA: Znakomity James Harden poprowadził Houston do wygranej w Toronto

Houston Rockets pokonali na wyjeździe Toronto Raptors 129:122 w niedzielnym meczu NBA. Świetne spotkanie w zespole gości rozegrał James Harden.

"Brodacz" po raz 10 zanotował w tym sezonie triple-double.

Mecz w Kanadzie zakończył z dorobkiem 40 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek.

- Jesteśmy w połowie sezonu. Tak naprawdę nadal jesteśmy nową drużyną. Będę grał lepiej, liczba moich strat zacznie spadać. Na razie jesteśmy szczęśliwi i trafiamy rzuty - powiedział Harden, cytowany przez "CBS Sports".

"Rakiety" 15 razy zgubiły piłkę w tym spotkaniu, a 10 razy była to "zasługa" Hardena. - Przez 90 procent czasu mam piłkę, więc to będzie się zdarzać - wytłumaczył się kandydat do tytułu MVP tego sezonu.

Najlepszym zawodnikiem w zespole gospodarzy, którzy na początku czwartej kwarty prowadzili jeszcze 99:95, był DeMar DeRozan, notując 36 punktów. Seria 15:0 dla "Rakiet" pozwoliła im w ostatniej części gry wypracować bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca. Raptors w drugim kolejnym spotkaniu nie zdołali utrzymać prowadzenia.

- Nie idze nam w tym momencie. Zwłaszcza w tych dwóch meczach z rzędu. Stało się i trzeba sobie z tym po prostu poradzić - stwierdził DeRozan.

Zespół Dwane'a Casey'a zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 24 zwycięstw i 13 porażek. 11 stycznia podejmie w Air Canada Centre Boston Celtics.

Natomiast ekipa z Teksasu plasuje się na trzeciej pozycji na Zachodzie. "Rakiety" wygrały 30 meczów i doznały dziewięciu porażek. 11 stycznia zagrają na własnym parkiecie z Charlotte Hornets.

*****
Wyniki niedzielnych meczów NBA:

Toronto Raptors - Houston Rockets 122:129
DeRozan 36, Carroll 26 - Hadren 40, Harrell 28. Gordon 19.

Memphis Grizzlies - Utah Jazz 88:79
Conley 19, Gasol 17 - Hayward 22, Hill 15.

Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 116:120
Bledsoe 31, Booker 28 - James 28, Irving 27, Love 25.

Portland Trail Blazers Detroit Pistons 124:125 (po dwóch dogrywkach)
McCollum 35, Crabbe 30, Lillard 20 - Jacksin 31, Drummond 28, Caldwell-Pope 26.

Sacramento Kings - Golden State Warriors 106:117
Gay 23, Cousins 17 - Curry 30, Durant 28, Thompson 18.

Los Angeles Lakers - Orlando Magic 111:95
Randle 19, Ingram 17, Russell 17 - Fournier 19, Vucević 19, Ibaka 19.

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 95:105
Lopez 26, Hamilton 16 - Embiid 20, Sarić 18.

Los Angeles Clippers - Miami Heat 98:86
Redick 25, Paul 19, Speights 19 - Dragić 24, Whiteside 15.

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 101:107
Parker 28, Brogdon 22 - Beal 26, Morris 20.

16.01.2017
-To były dni ciężkiej pracy. Wykorzystaliśmy ten czas, odpowiednio go przepracowaliśmy. Zespół daje z siebie bardzo dużo - powiedział Kiko Ramirez, cytowany przez oficjalną stronę Wisły Kraków. więcej
16.01.2017
SSC Napoli pokonało Pescarę Calcio 3:1 w niedzielnym meczu Serie A. Maurizio Sarri, trener gospodarzy, był jednak zły, że jego drużyna nie zachowała czystego konta. więcej
16.01.2017
We wtorek zawodnicy poznańskiego klubu udadzą się na zgrupowanie na Cypr - poinformował klub z LOTTO Ekstraklasy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. więcej
16.01.2017
AS Roma pokonała na wyjeździe Udinese Calcio 1:0 w niedzielnym meczu Serie A. Wojciech Szczęsny, bramkarz "Giallorossich", był zadowolony z postawy drużyny w obronie i zwycięstwa. więcej