NBA: Wizards lepsi od Pacers, double-double Gortata

Washington Wizards pokonali przed własną publicznością Indiana Pacers 112:107 w piątkowym spotkaniu National Basketball Association.

Na parkiecie Verizon Center Marcin Gortat przebywał tym razem 34 minuty i 38 sekund.

Polak w tym czasie zdobył czternaście punktów oraz zanotował szesnaście zbiórek, a także po jednym bloku i asyście.

Wśród miejscowych prym wiedli Markieff Morris, który rzucił 26 punktów i zaliczył dziesięć zbiórek oraz John Wall, który zgromadził tyle samo "oczek" oraz czternaście asyst. Dwadzieścia kolejnych punktów dołożył Bradley Beal.

Najskuteczniejszym w ekipie gości i całym meczu był Paul George, który zakończył zawody z dorobkiem 31 punktów. Szesnaście "oczek" i siedem zbiórek zanotował Francuz Kevin Seraphin.

"Czarodzieje" po drugiej wygranej z rzędu umocnili się na trzecim miejscu w klasyfikacji Konferencji Wschodniej. Zespół z Indianapolis doznał drugiej z rzędu porażki i jest szósty.

* * * * * *
Washington Wizards - Indiana Pacers 112:107
Markieff Morris i Wall po 26, Beal 20 - George 31, Serpahin 16.
Tagi: NBA | sport news

24.07.2017
W swoim ostatnim wywiadzie obrońca Lecha Poznań Emir Dilaver nie krył rozczarowania po porażce z Wisłą Płock.- Jestem bardzo rozczarowany. Graliśmy 5-10 minut przed przerwą, ale 80 minut przespaliśmy. więcej
24.07.2017
Duńczyk Thomas Soerensen postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę - poinformowała w poniedziałek rano brytyjska stacja "Sky Sports". 41-letni bramkarz ostatnie dwa sezony spędził w Melbourne City. więcej
24.07.2017
Maciej Janowski po historycznym dla Polaków zwycięstwie w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej
24.07.2017
- Jako drużyna zasłużyliśmy na zwycięstwo. Najważniejsze jednak są trzy punkty. Cieszy nas każdy strzelony gol, nieważne czy z gry, czy z rzutu karnego - powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok Arvydas Novikovas po wygranym meczu z Górnikiem Zabrze. więcej
24.07.2017
Jason Doyle miał kiepski początek w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, ale ostatecznie znalazł się na podium zawodów w stolicy Walii oraz zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej