NBA: Wizards lepsi od Pacers, double-double Gortata

Washington Wizards pokonali przed własną publicznością Indiana Pacers 112:107 w piątkowym spotkaniu National Basketball Association.

Na parkiecie Verizon Center Marcin Gortat przebywał tym razem 34 minuty i 38 sekund.

Polak w tym czasie zdobył czternaście punktów oraz zanotował szesnaście zbiórek, a także po jednym bloku i asyście.

Wśród miejscowych prym wiedli Markieff Morris, który rzucił 26 punktów i zaliczył dziesięć zbiórek oraz John Wall, który zgromadził tyle samo "oczek" oraz czternaście asyst. Dwadzieścia kolejnych punktów dołożył Bradley Beal.

Najskuteczniejszym w ekipie gości i całym meczu był Paul George, który zakończył zawody z dorobkiem 31 punktów. Szesnaście "oczek" i siedem zbiórek zanotował Francuz Kevin Seraphin.

"Czarodzieje" po drugiej wygranej z rzędu umocnili się na trzecim miejscu w klasyfikacji Konferencji Wschodniej. Zespół z Indianapolis doznał drugiej z rzędu porażki i jest szósty.

* * * * * *
Washington Wizards - Indiana Pacers 112:107
Markieff Morris i Wall po 26, Beal 20 - George 31, Serpahin 16.
Tagi: NBA | sport news

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej