NBA: Warriors wygrali w Cleveland, znakomity Curry

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 108:97 w czwartym finałowym spotkaniu rozgrywek National Basketball Association.

Obrońcy tytułu objęli prowadzenie w rywalizacji 3-1 i jeśli w poniedziałek odniosą kolejne zwycięstwo, wówczas po raz kolejny odbiorą mistrzowskie pierścienie.

Pierwszoplanową postacią czwartego starcia był Stephen Curry, który zdobył 38 punktów, rzucając siedem razy celnie z dystansu. 25 "oczek" z czterema skutecznymi rzutami za trzy punkty zapisał na swoim koncie Klay Thompson. Kolejne czternaście "oczek" dołożył Harrison Barnes, który podobnie jak Thompson także cztery razy trafił do kosza z dystansu.

W ekipie z Ohio, która straciła prowadzenie w trzeciej i czwartej kwarcie, prym wiódł Kyrie Irving, zdobywając 34 punkty. Dziewięć mniej plus trzynaście asyst i dziewięć zbiórek zgromadził LeBron James.

"Kawalerzyści" oddali w sumie tylko sześć celnych rzutów z dystansu i to głównie ten element gry po raz kolejny przesądził o sukcesie rywali z Kalifornii.

* * * * * *
Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 97:108
Irving 34, James 25 - Curry 38, Thompson 25, Barnes 14.
Stan rywalizacji: 1-3.
Tagi: NBA | sport news

08.12.2016
Do końca roku kalendarzowego zawodnicy Lecha Poznań rozegrają jeszcze dwa spotkania ligowe. - Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu pod względem fizycznym i bez problemów możemy grać nawet co trzy dni - podkreśla drugi trener Kolejorza, dr Martin Mayer w rozmowie z oficjalną stroną drużyny. więcej
08.12.2016
W środę piłkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali 1:0 Sporting Lizbona i z trzeciego miejsca w grupie awansowali do Ligi Europy. więcej
08.12.2016
- Dostałem nagrodę dla zawodnika meczu, ale cała drużyna zagrała znakomicie. W spotkaniu ze Sportingiem pokazaliśmy piłkarską jakość. Potrafiliśmy utrzymać prowadzenie, które uzyskaliśmy przed przerwą. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn wygrał u siebie z Dinamem Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drużynie "Bianconerich" w ostatnich 10 minutach zagrał wracający po kontuzji Paulo Dybala. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn pokonał Dinamo Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Massimiliano Allegri, trener "Bianconerich", powiedział, że jego zespół może teraz skoncentrować się na lidze. więcej