NBA: Warriors nie zatrzymali Westbrooka, ale pokonali OKC

Oklahoma City Thunder przegrali u siebie z Golden State Warriors 114:130 w sobotnim meczu NBA. Do zwycięstwa gości poprowadził były gracz OKC, Kevin Durant.

Russell Westbrook i Kevin Durant jeszcze w poprzednim sezonie tworzyli zabójczy duet w Oklahomie.

Dzięki nim Thunder byli niemal rok w rok kandydatem do tytułu mistrzowskiego. Durant jednak zdecydował się przenieść do Warriors i w sobotę przyjechał do Chesapeake Energy Arena, aby zagrać przeciwko swojej byłej drużynie.

Spisał się znakomicie, zdobywając 34 punkty i notując 9 zbiórek. Bardzo bobrze wsparli go Klay Thompson oraz Stephen Curry, którzy dołożyli po 26 "oczek".

Warriors mieli przewagę na parkiecie praktycznie przez cały mecz. Choć nie udało im się zatrzymać doskonałego Westbrooka, to sięgnęli po pewną wygraną. Lider gospodarzy zdobył 47 punktów, miał 11 zbiórek i 8 asyst.

- Nie zakończyliśmy dobrze pierwszej kwarty. Druga również nie była dla nas wspaniała - powiedział Billy Donovan, trener OKC, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

W drugiej połowie koszykarzom Thunder udało się zmniejszyć stratę z 26 punktów do zaledwie 12. - Można było wyczuć z naszej strony większą uwagę. Po prostu graliśmy we właściwy sposób. Nasza gra była trochę twardsza niż w pierwszej połowie. To był najlepszy okres naszej gry - ocenił Westbrook.

Przyjezdni jednak nie pozwolili zbliżyć się rywalom na jednocyfrowy dystans. Po tej wygranej podopieczni Steve'a Kerra zajmują pierwszej miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 46:8. Ich kolejnym rywalem będzie Denver Nuggets.

Natomiast Thunder plasują się na siódmej lokacie, mając na swoim koncie 31 wygranych i 24 porażki. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Washington Wizards.

*****
Wyniki sobotnich meczów NBA:

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 114:130
Westbrook 47, Oladipo 20 - Durant 34, Thompson 26, Curry 26.

Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers 102:107
Batum 25, Kaminsky 20 - Crawford 22, Griffin 20.

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 100:116
Miles 23, Ellis 18, Turner 18 - Antetokounmpo 20, Teletović 19.

Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 125:109
Irving 27, James 27 - Jokić 27.

Philadelphia 76ers - Miami Heat 117:109
Sarić 19, Noel 19, Covington 19 - Dragić 30, Johnson 26.

Dallas Mavericks - Orlando Magic 112:80
Matthews 20, Curry 14, Nowitzki 14 - Biyombo 15, Fournier 14.

Houston Rockets - Phoenix Suns 133:102
Harden 40, Beverley 19 - Booker 18.

Utah Jazz - Boston Celtics 104:112
Hayward 31, Hill 22 - Thomas 29, Olynyk 19.

29.05.2017
Huddersfield Town FC zagra w przyszłym sezonie w Premier League. Drużyna z John Smith's Stadium wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po 45 latach! Rzuty karne zdecydowały o trzecim zespole, który awansował do Premier League. więcej
29.05.2017
Tottenham Hotspur jest o krok od pozyskania Cengiza Undera, nazywanego "tureckim Paulo Dybalą" - donosi turecka stacja radiowa "Radyosport". Napastnikiem Basaksehiru Stambuł interesuje się kilka europejskich klubów. więcej
29.05.2017
Ander Herrera, pomocnik Manchesteru United, chce podpisać z klubem z Old Trafford nowy kontrakt - donoszą "The Times" i "The Telegraph". Obecna umowa pomocnika "Czerwonych Diabłów" obowiązuje jeszcze przez rok. więcej
29.05.2017
Kamil Sylwestrzak i Maksymilian Rogalski w minionym tygodniu doznali groźnych kontuzji - poinformowała oficjalna strona Wisły Płock. Obaj zawodnicy beniaminka z Mazowsza zerwali więzadła krzyżowe przednie. więcej