NBA: Warriors nie zatrzymali Westbrooka, ale pokonali OKC

Oklahoma City Thunder przegrali u siebie z Golden State Warriors 114:130 w sobotnim meczu NBA. Do zwycięstwa gości poprowadził były gracz OKC, Kevin Durant.

Russell Westbrook i Kevin Durant jeszcze w poprzednim sezonie tworzyli zabójczy duet w Oklahomie.

Dzięki nim Thunder byli niemal rok w rok kandydatem do tytułu mistrzowskiego. Durant jednak zdecydował się przenieść do Warriors i w sobotę przyjechał do Chesapeake Energy Arena, aby zagrać przeciwko swojej byłej drużynie.

Spisał się znakomicie, zdobywając 34 punkty i notując 9 zbiórek. Bardzo bobrze wsparli go Klay Thompson oraz Stephen Curry, którzy dołożyli po 26 "oczek".

Warriors mieli przewagę na parkiecie praktycznie przez cały mecz. Choć nie udało im się zatrzymać doskonałego Westbrooka, to sięgnęli po pewną wygraną. Lider gospodarzy zdobył 47 punktów, miał 11 zbiórek i 8 asyst.

- Nie zakończyliśmy dobrze pierwszej kwarty. Druga również nie była dla nas wspaniała - powiedział Billy Donovan, trener OKC, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

W drugiej połowie koszykarzom Thunder udało się zmniejszyć stratę z 26 punktów do zaledwie 12. - Można było wyczuć z naszej strony większą uwagę. Po prostu graliśmy we właściwy sposób. Nasza gra była trochę twardsza niż w pierwszej połowie. To był najlepszy okres naszej gry - ocenił Westbrook.

Przyjezdni jednak nie pozwolili zbliżyć się rywalom na jednocyfrowy dystans. Po tej wygranej podopieczni Steve'a Kerra zajmują pierwszej miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 46:8. Ich kolejnym rywalem będzie Denver Nuggets.

Natomiast Thunder plasują się na siódmej lokacie, mając na swoim koncie 31 wygranych i 24 porażki. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Washington Wizards.

*****
Wyniki sobotnich meczów NBA:

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 114:130
Westbrook 47, Oladipo 20 - Durant 34, Thompson 26, Curry 26.

Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers 102:107
Batum 25, Kaminsky 20 - Crawford 22, Griffin 20.

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 100:116
Miles 23, Ellis 18, Turner 18 - Antetokounmpo 20, Teletović 19.

Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 125:109
Irving 27, James 27 - Jokić 27.

Philadelphia 76ers - Miami Heat 117:109
Sarić 19, Noel 19, Covington 19 - Dragić 30, Johnson 26.

Dallas Mavericks - Orlando Magic 112:80
Matthews 20, Curry 14, Nowitzki 14 - Biyombo 15, Fournier 14.

Houston Rockets - Phoenix Suns 133:102
Harden 40, Beverley 19 - Booker 18.

Utah Jazz - Boston Celtics 104:112
Hayward 31, Hill 22 - Thomas 29, Olynyk 19.

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej