NBA: Tim Duncan ogłosił koniec kariery!

Tim Duncan ogłosił w poniedziałek zakończenie swojej kariery w NBA - poinformowała stacja "ESPN".

Pochodzący z Wysp Dziewiczych 40-letni koszykarz całą przygodę z najlepszą zawodową koszykarską ligą świata związał z San Antonio Spurs.

W ekipie z Teksasu spędził w sumie dziewiętnaście sezonów, podczas których pięciokrotnie sięgał po mistrzowskie pierścienie. NBA wygrywał z "Ostrogami" w latach 1999, 2003, 2005, 2007 i 2014.

Trzykrotnie (1999, 2003 i 2005) wybierany był najlepszym graczem finałów. Zdobył również brązowy medal z kadrą USA podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Ostatnim meczem Duncana w minionym sezonie była szósta konfrontacja Spurs z Oklahoma City Thunder (99:113 - przyp. red.) w finale Konferencji Zachodniej. 12 maja zdobył wówczas 19 punktów i zaliczył pięć zbiórek, przebywając na parkiecie 34 minuty.
Tagi: NBA | sport news

21.10.2017
West Ham United przegrał u siebie z Brighton & Hove Albion 0:3 w piątkowym meczu 9. kolejki Premier League. Slaven Bilić, menedżer "Młotów", powiedział, że jest sfrustrowany i rozczarowany. więcej
21.10.2017
Brighton & Hove Albion pokonał na wyjeździe West Ham United 3:0 w piątkowym meczu Premier League. Chris Hughton, menedżer beniaminka, nie krył radości z występu swojej drużyny. więcej
21.10.2017
Korona Kielce w drugiej połowie odrobiła straty dwóch goli i zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:3 w piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy. Gino Lettieri, trener gości, był zadowolony z gry swojej drużyny w drugich 45 minutach. więcej
21.10.2017
Górnik Zabrze zremisowała u siebie z Koroną Kielce 3:3, choć do przerwy był na dwubramkowym prowadzeniu. Marcin Brosz, trener 14-krotnych mistrzów Polski, powiedział, że jego podopieczni muszą poprawić grę w defensywie. więcej
21.10.2017
Golden State Warriors wygrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 128:120 w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Obrońcy mistrzowskiego tytułu sezon zaczęli od przegranej u siebie z Houston Rockets. więcej