NBA: Świetna pogoń Bulls i zwycięstwo z Raptors po dogrywce

Chicago Bulls pokonało u siebie Toronto Raptors 123:118 po dogrywce w sobotnim meczu NBA. Bohaterem gospodarzy był Jimmy Butler, który zdobył 42 punkty.

"Byki" odrobiły 19-punktową stratę i wygrały po pięciu dodatkowych minutach gry.

Wielka w tym zasługa ich lidera. Butler zdobył 42 punkty i trafił kluczowy rzut za trzy na 17,3 sekundy przed końcem dogrywki, po którym jego zespół wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie.

Dla Butlera było to trzecie spotkanie w ostatnich sześciu, w którym zanotował przynajmniej 40 "oczek". - Wygraliśmy, a to coś, co chcemy tutaj wszyscy robić - powiedział Buttler w rozmowie z klubową telewizją.

- Nie liczą się indywidualności, tylko zespół. Robimy to, co do nas należy. Na początku meczu tak to nie wyglądało, ale wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi - dodał.

Jak odrobili tak dużą stratę? - Zaczęliśmy trafiać rzuty, które wcześniej pudłowaliśmy. Zaczęliśmy dobrze kryć oraz zbierać - ocenił.

Przeciwko drużynie z Kanady dobrze wsparli go także Dwyane Wade oraz Doug McDermott, którzy zdobyli odpowiednio 20 i 17 punktów.

Dzięki tej wygranej podopieczni Freda Hoiberga zajmują siódme miejsce w Konferencji Wschodniej. Na swoim koncie mają 19 zwycięstw i 18 porażek. 10 stycznia zagrają u siebie z Oklahomą City Thunder.

W zespole Toronto najlepszymi graczami na parkiecie United Center była dwójka ich liderów. DeMar DeRozan rzucił 36 punktów, natomiast Kyle Lowry 27.

Ekipa Dwane'a Casey'a plasuje się na drugiej pozycji w Konferencji Wschodniej z bilansem 24 wygranych i 12 porażek. 9 stycznia podejmie w Air Canada Center Houston Rockets.

*****
Wyniki sobotnich meczów NBA:

Chicago Bulls - Toronto Raptors 123:118 (po dogrywce)
Butler 42, Wade 20 - DeRozan 36, Lowry 27.

Indiana Pacers - New York Knicks 123:109
Teague 19, George 19 - Jennings 17, Anthony 17.

Boston Celtics - New Orleans Pelicans 117:108
Thomas 38, Smart 22 - Davis 36, Galloway 20.

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 92:94
LaVine 24, Towns 18 - Hill 19.

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 121:106
Westbrook 32, Adams 16 - Chandler 24, Barton 21.

Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 82:97
Barnes 21 - Hardaway 22, Schroder 20.

San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 102:85
Bertans 21, Leonard 19 - Walker 18.

28.03.2017
Arabia Saudyjska wygrała u siebie z Irakiem 1:0 w ostatnim wtorkowym spotkaniu siódmej kolejki grupy B trzeciej rundy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.Kibice na King Abdullah Stadium w Dżuddzie na gola musieli poczekać do drugiej połowy. więcej
28.03.2017
Jasmin Burić we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo. Tego samego dnia do władz Lotto Ekstraklasy trafiła odpowiednia dokumentacja, co oznacza że zawodnik od najbliższej kolejki będzie traktowany jak Polak - informuje oficjalna witryna poznańskiego Lecha. więcej
28.03.2017
Adam Lallana nabawił się kontuzji uda podczas ostatniego meczu reprezentacji Anglii w eliminacjach mistrzostw świata, wygranego z Litwą 2:0. Pomocnik Liverpoolu może pauzować nawet przez miesiąc - donosi "BBC". więcej
28.03.2017
Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przyznał, że Luke Shaw powinien odzyskać miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United, by regularnie grać w kadrze. więcej
28.03.2017
Bułgaria pokonała Holandię 2:0 w sobotnim meczu 5. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw świata. Dublet ustrzelił doskonale znany z polskich boisk Spas Delev, napastnik Pogoni Szczecin. więcej