NBA: Porażka Wizards w Houston, double-double Gortata

Houston Rockets pokonali u siebie Washington Wizards 101:91 w poniedziałkowym spotkaniu National Basketball Association.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie ponad 40 minut.

Polski center w tym czasie zdobył trzynaście punktów oraz zaliczył czternaście zbiórek i trzy asysty.

Najskuteczniejszy w szeregach przyjezdnych był Bradley Beal, który zgromadził 27 punktów. Osiemnaście "oczek" i dwanaście asyst dołożył John Wall.

Wśród "Rakiet" prym wiódł Eric Gordon, który wywalczył 31 punktów. 23 "oczka" oraz po dziesięć zbiórek i asyst zgromadził James Harden.

Zespół z Teksasu dzięki piątej wygranej z rzędu umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. "Czarodzieje" doznały natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i są na dziewiątej pozycji w Konferencji Wschodniej.

* * * * * *
Houston Rockets - Washington Wizards 101:91
Gordon 31, Harden 23, Harrell 14 - Beal 27, Wall 18, Gortat 13.
Tagi: NBA | sport news

24.07.2017
W swoim ostatnim wywiadzie obrońca Lecha Poznań Emir Dilaver nie krył rozczarowania po porażce z Wisłą Płock.- Jestem bardzo rozczarowany. Graliśmy 5-10 minut przed przerwą, ale 80 minut przespaliśmy. więcej
24.07.2017
Duńczyk Thomas Soerensen postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę - poinformowała w poniedziałek rano brytyjska stacja "Sky Sports". 41-letni bramkarz ostatnie dwa sezony spędził w Melbourne City. więcej
24.07.2017
Maciej Janowski po historycznym dla Polaków zwycięstwie w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej
24.07.2017
- Jako drużyna zasłużyliśmy na zwycięstwo. Najważniejsze jednak są trzy punkty. Cieszy nas każdy strzelony gol, nieważne czy z gry, czy z rzutu karnego - powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok Arvydas Novikovas po wygranym meczu z Górnikiem Zabrze. więcej
24.07.2017
Jason Doyle miał kiepski początek w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, ale ostatecznie znalazł się na podium zawodów w stolicy Walii oraz zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej