NBA: Nuggets wyrównali rekord trafionych "3" i wysoko pokonali Warriors

Denver Nuggets wygrali na własnym parkiecie z Golden State Warriors 132:110. Gospodarze wyrównali rekord ligi, trafiając 24 razy za 3 punkty.

To był niezwykle ofensywny mecz i szokująco wysokie zwycięstwo ekipy ze stanu Kolorado z głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

"Bryłki" wyrównały rekord trafionych rzutów zza łuku, ustanowiony przez Houston Rockets w grudniowym meczu z New Orleans Pelicans. Mogli go nawet pobić, ale w ostatniej minucie gry spudłowali dwie próby i ostatecznie zakończyli pojedynek z 24 celnymi "3".

Jednym z bohaterów gospodarzy został Nikola Jokić, który zanotował drugie w karierze triple-double. Serb zdobył 17 punktów, a także zanotował rekordowe w karierze 21 zbiórek i 12 asyst.

Dla drużyny z Oakland to nie był dobry dzień w rzutach z dystansu. Trafili zaledwie 8 z 32 prób, a w tym Stephen Curry 1 z 11. Goście po pierwszej połowie przegrywali aż 25 punktami i w drugiej nie byli w stanie zniwelować tych strat.

Podopieczni Michaela Malone'a po tej wygranej zajmują ósme miejsce w Konferencji Zachodniej, mając 25 zwycięstw i 30 porażek. W następnym meczu podejmą w Pepsi Center Minnesotę Timberwolves.

Podopieczni Steve'a Kerra doznali dziewiątej porażki w sezonie. Mają już jedną przegraną więcej niż w poprzednich rekordowych rozgrywkach. Cały czas są jednak najlepszą drużyną w lidze z 46 wygranymi na koncie. W kolejnym spotkaniu zmierzą się u siebie z Sacramento Kings.

*****
Wyniki poniedziałkowych meczów NBA:
Denver Nuggets - Golden State Warriors 132:110
Hernangomez 27, Barton 24, Nelson 23 - Durant 25, Clark 18.

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 99:105
Walker 29, Batum 16 - Sarić 18, Covington 17.

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 106:110
George 27, Turner 22 - Leonard 32, Aldridge 19.

Brooklyn Nets - Memphis Grizzlies 103:112
Lopez 17, Dinwiddie 17 - Conley 32, Gasol 19, Wright 17.

Miami Heat - Orlando Magic 107:116
Waiters 23, Dragić 22 - Fournier 24, Payton 20.

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 102:89
Monroe 25, Beasley 23 - Morris 26, Drummond 21.

Dallas Mavericks - Boston Celtics 98:111
Ferrell 20, Barnes 19 - Thomas 29, Smart 19.

Phoenix Suns - New Orleans Pelicans 108:110
Bledsoe 37, Booker 21 - Davis 24, Holiday 18.

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 72:88
Favors 13 - Griffin 26, Rivers 15.

Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 104:109 (po dogrywce)
McCollum 26, Lillard 21 - Hardaway Jr. 25, Millsap 21, Howard 19.

Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 120:98
Morris 23, Beal 22, Porter 18 - Lauvergne 17, Westbrook 17.

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej