NBA: "Czarodzieje" pokonali "Byki", świetny mecz Gortata

Washington Wizards pokonali Chicago Bulls 101:99. Było to dziesiąte zwycięstwo Czarodziejów na własnym parkiecie. Świetny mecz rozegrał Marcin Gortat. Polak skompletował 199.

w karierze double-double, notując 10 punktów, 12 zbiórek, przechwyt i blok.

Gortat występował przez 42 minuty - najdłużej ze wszystkich graczy. W tym czasie trafił pięć rzutów, zdobywając 10 punktów. Do tego dołożył 12 zbiórek, przechwyt i blok. To jego 22. double-double w tej edycji rozgrywek NBA.

Gracze Houston Rockets pokonali Charlotte Hornets 121:114, a James Harden skompletował 11. triple-double w tym sezonie. Koszykarz zdobył 40 punktów, 15 zbiórek i 10 asyst.

Brooklyn Nets przegrali z Atlantą Hawks 97:117, a koszykarze Toronto Raptors okazali się lepsi od Boston Celtics zwyciężając 114:106.

***

Washington Wizards - Chicago Bulls 101:99 (26:36, 23:25, 32:16, 20:22)
(Wall 26, Morris 19, Beal 19 - Valentine 19, Lopez 14, Carter-Williams 14)

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 97:117 (29:35, 14:26, 27:25, 27:31)
(Lopez 20, Bogdanovic 16, Kilpatrick 14 - Schroder 19, Millsap 14, Howard 14)

Toronto Raptors - Boston Celtics 114:106 (23:18, 23:37, 34:29, 34:22)
(DeRozan 41, Lowry 24, Valanciunas 18 - Thomas 27, Smart 16, Horford 14)

Houston Rockets - Charlotte Hornets 121:114 (32:26, 35:21, 29:32, 25:35)
(Harden 40, Ariza 16, Brewer 15 - Walker 25, Kaminsky 22, Williams 16)

San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 107:109 (23:23, 36:30, 30:30, 18:26)
(Leonard 30, Parker 14, Green 14 - Beasley 28, Parker 22, Brogdon 17)

Utah Jazz - Cleveland Cavaliers 100:92 (29:29, 27:12, 19:25, 25:26)
(Hayward 28, Hood 18, Hill 13 - James 29, Irving 20, Thompson 12)

Golden State Warriors - Miami Heat 107:95 (27:29, 26:25, 26:14, 28:27)
(Durant 28, Curry 24, Green 13 - Whiteside 28, T. Johnson 18, Dragic 17)

Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 87:108 (26:25, 31:30, 12:23, 18:30)
(Deng 14, Ingram 11, Williams 10 - McCollum 25, Lillard 20, Harkless 14)

Sacramento Kings - Detroit Pistons 100:94 (21:29, 22:27, 25:21, 32:17)
(Cousins 24, Tolliver 17, Koufos 12 - Caldwell-Pope 21, Jackson 19, Harris 18).
Tagi: NBA | NBA | sport news

28.03.2017
Arabia Saudyjska wygrała u siebie z Irakiem 1:0 w ostatnim wtorkowym spotkaniu siódmej kolejki grupy B trzeciej rundy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.Kibice na King Abdullah Stadium w Dżuddzie na gola musieli poczekać do drugiej połowy. więcej
28.03.2017
Jasmin Burić we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo. Tego samego dnia do władz Lotto Ekstraklasy trafiła odpowiednia dokumentacja, co oznacza że zawodnik od najbliższej kolejki będzie traktowany jak Polak - informuje oficjalna witryna poznańskiego Lecha. więcej
28.03.2017
Adam Lallana nabawił się kontuzji uda podczas ostatniego meczu reprezentacji Anglii w eliminacjach mistrzostw świata, wygranego z Litwą 2:0. Pomocnik Liverpoolu może pauzować nawet przez miesiąc - donosi "BBC". więcej
28.03.2017
Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przyznał, że Luke Shaw powinien odzyskać miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United, by regularnie grać w kadrze. więcej
28.03.2017
Bułgaria pokonała Holandię 2:0 w sobotnim meczu 5. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw świata. Dublet ustrzelił doskonale znany z polskich boisk Spas Delev, napastnik Pogoni Szczecin. więcej