NBA: Cavaliers wygrali siódmy mecz i zdobyli historyczny tytuł! James MVP finałów

Cleveland Cavaliers pokonali na wyjeździe Golden State Warriors 93:89 w siódmym meczu finałowym National Basketball Association.

"Kawalerzyści" wygrali w ten sposób całą rywalizację 4-3 i po raz pierwszy w historii tego klubu z Ohio, który przegrywał po czterech spotkaniach 1-3, sięgnęli po mistrzowskie pierścienie.

Przyjezdnych do sukcesu w Oakland poprowadził LeBron James. MVP finałów zdobył w decydującym starciu 27 punktów i zaliczył jedenaście asyst oraz dziesięć zbiórek.

- To jest niewiarygodne. Brak mi słów. Jestem szczęśliwy, że zapisałem się w historii naszego klubu i miasta - przyznał po końcowej syrenie najlepszy zawodnik finałowej serii. 26 "oczek" zapisał na swoim koncie Kyrie Irving, a dwanaście dorzucił J.R. Smith.

Wśród pokonanych prym wiódł Draymond Green, który zgromadził 32 punkty, piętnaście zbiórek i dziewięć asyst. Siedemnaście "oczek" wywalczył Stephen Curry, a czternaście Klay Thompson.

* * * * * *
Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 89:93
Green 32, Curry 17, Thompson 14 - James 27, Irving 26, Smith 12.
Stan rywalizacji: 3-4. Tytuł: Cavaliers.
Tagi: NBA | sport news

21.10.2017
West Ham United przegrał u siebie z Brighton & Hove Albion 0:3 w piątkowym meczu 9. kolejki Premier League. Slaven Bilić, menedżer "Młotów", powiedział, że jest sfrustrowany i rozczarowany. więcej
21.10.2017
Brighton & Hove Albion pokonał na wyjeździe West Ham United 3:0 w piątkowym meczu Premier League. Chris Hughton, menedżer beniaminka, nie krył radości z występu swojej drużyny. więcej
21.10.2017
Korona Kielce w drugiej połowie odrobiła straty dwóch goli i zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:3 w piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy. Gino Lettieri, trener gości, był zadowolony z gry swojej drużyny w drugich 45 minutach. więcej
21.10.2017
Górnik Zabrze zremisowała u siebie z Koroną Kielce 3:3, choć do przerwy był na dwubramkowym prowadzeniu. Marcin Brosz, trener 14-krotnych mistrzów Polski, powiedział, że jego podopieczni muszą poprawić grę w defensywie. więcej
21.10.2017
Golden State Warriors wygrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 128:120 w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Obrońcy mistrzowskiego tytułu sezon zaczęli od przegranej u siebie z Houston Rockets. więcej