NBA: 42 punkty Westbrooka i wygrana OKC

Oklahoma City Thunder pokonała u siebie Portland Trail Blazers 105:99 w niedzielnym meczu NBA. Do zwycięstwa drużynę z Chesapeake Energy Arena poprowadził Russell Westbrook.

Rozgrywający gospodarzy na 1 minutę i 18 sekund przed końcem, trafił rzut za 3 punkty, dający jego drużynie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny i sięgnęli po zwycięstwo.

- Nie trafiłem "3" przez cały wieczór. Ta była jednak bardzo ważna i zamknęła mecz. Oddałem taki rzut, jaki chciałem - powiedział Westbrook, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

- Ja po prostu wychodzę na parkiet i chcę rywalizować. Staram się zakończyć mecz we właściwy sposób i być pewnym, że wygramy - podkreślił.

Lider OKC zdobył 42 punkty, miał 8 asyst i 4 zbiórki. Udanie wsparł go Victor Oladipo, który zanotował 29 "oczek" i zebrał na tablicach 13 piłek. W drużynie gości najlepszy był Damian Lillard, który zdobył 29 punktów.

Podopieczni Billy'ego Donovana po tej wygranej zajmują siódme miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 30:22. W następnym meczu zagrają z Indianą Pacers.

Natomiast zespół z Moda Center plasuje się na dziewiątej lokacie z 22 zwycięstwami i 30 porażkami. Ekipa prowadzona przez Terry'ego Stottsa w kolejnym meczu zagra na wyjeździe z Dallas Mavericks.

*****
Wyniki niedzielnych meczów NBA:

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 95:103
Lopez 20, Kilpatrick 18 - Valanciunas 22, Ross 17.

Boston Celtics - Los Angeles Clippers 107:102
Thomas 28 - Griffin 23, Crawford 23.

Oklahoma City Thunder - Portaland Trail Blazers 105:99
Westbrook 42, Oladipo 24 - Lillard 29, McCollum 19.

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej