MLS: Sounders wygrali w Kalifornii, dwa gole Morrisa

Los Angeles Galaxy ulegli u siebie Seattle Sounders 2:4 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu Major League Soccer.

Na obiekcie StubHub Center w Carson prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry świetnym uderzeniem głową Irlandczyk Robbie Keane.

Wyrównał dziesięć minut przed przerwą Belg, Jelle Van Damme, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron dwie popisowe kontry gości wykończył przytomnie w polu karnym Jordan Morris, a zespół z Miasta Aniołów pogrążył kapitalnym uderzeniem z dystansu Kubańczyk Osvaldo Alonso.

Ekipa z Kalifornii zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki za sprawą "jedenastki", którą wykorzystał Keane. Podopieczni Briana Schmetzera po drugiej z rzędu wygranej umocnili się na siódmej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej i zachowali szanse na awans do fazy play off. Zespół którym dowodzi Bruce Arena jest trzeci w tej samej klasyfikacji.

* * * * * *
Los Angeles Galaxy - Seattle Sounders 2:4 (1:1)
Bramki: Keane 20, 85-karny - Van Damme 35-samobójcza, Morris 63, 73, Alonso 78.
Tagi: sport news

04.12.2016
ACF Fiorentina pokonała u siebie US Citta di Palermo 2:1 w ostatnim niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej Serie A. Cały mecz wśród rezerwowych "Violi" spędził polski bramkarz Bartłomiej Drągowski. więcej
04.12.2016
OGC Nice pokonał u siebie Toulouse FC 3:0 w ostatnim meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1. Gospodarze do przerwy prowadzili już dwoma golami. Wynik otworzył w 23. więcej
04.12.2016
Valencia CF zremisowała z Malagą 2:2 w meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To szóste ligowe spotkanie "Nietoperzy" bez wygranej. Na Estadio Mestalla pierwsi prowadzenie objęli goście. więcej
04.12.2016
Schalke 04 przegrało na wyjeździe z RB Lipsk 1:2 w sobotnim meczu niemieckiej Bundesligi. Markus Weinzierl, trener drużyny z Gelsenkirchen, złościł się, że przeciwko jego drużynie sędzia niesłusznie podyktował rzut karny. więcej
04.12.2016
Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2 w niedzielnym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy. - To był dobry mecz - powiedział Nenad Bjelica, trener "Kolejorza", cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową. więcej