MLS: Sounders wygrali w Kalifornii, dwa gole Morrisa

Los Angeles Galaxy ulegli u siebie Seattle Sounders 2:4 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu Major League Soccer.

Na obiekcie StubHub Center w Carson prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry świetnym uderzeniem głową Irlandczyk Robbie Keane.

Wyrównał dziesięć minut przed przerwą Belg, Jelle Van Damme, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron dwie popisowe kontry gości wykończył przytomnie w polu karnym Jordan Morris, a zespół z Miasta Aniołów pogrążył kapitalnym uderzeniem z dystansu Kubańczyk Osvaldo Alonso.

Ekipa z Kalifornii zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki za sprawą "jedenastki", którą wykorzystał Keane. Podopieczni Briana Schmetzera po drugiej z rzędu wygranej umocnili się na siódmej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej i zachowali szanse na awans do fazy play off. Zespół którym dowodzi Bruce Arena jest trzeci w tej samej klasyfikacji.

* * * * * *
Los Angeles Galaxy - Seattle Sounders 2:4 (1:1)
Bramki: Keane 20, 85-karny - Van Damme 35-samobójcza, Morris 63, 73, Alonso 78.
Tagi: sport news

21.10.2017
West Ham United przegrał u siebie z Brighton & Hove Albion 0:3 w piątkowym meczu 9. kolejki Premier League. Slaven Bilić, menedżer "Młotów", powiedział, że jest sfrustrowany i rozczarowany. więcej
21.10.2017
Brighton & Hove Albion pokonał na wyjeździe West Ham United 3:0 w piątkowym meczu Premier League. Chris Hughton, menedżer beniaminka, nie krył radości z występu swojej drużyny. więcej
21.10.2017
Korona Kielce w drugiej połowie odrobiła straty dwóch goli i zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:3 w piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy. Gino Lettieri, trener gości, był zadowolony z gry swojej drużyny w drugich 45 minutach. więcej
21.10.2017
Górnik Zabrze zremisowała u siebie z Koroną Kielce 3:3, choć do przerwy był na dwubramkowym prowadzeniu. Marcin Brosz, trener 14-krotnych mistrzów Polski, powiedział, że jego podopieczni muszą poprawić grę w defensywie. więcej
21.10.2017
Golden State Warriors wygrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 128:120 w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Obrońcy mistrzowskiego tytułu sezon zaczęli od przegranej u siebie z Houston Rockets. więcej