MLS: Sounders wygrali w Kalifornii, dwa gole Morrisa

Los Angeles Galaxy ulegli u siebie Seattle Sounders 2:4 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu Major League Soccer.

Na obiekcie StubHub Center w Carson prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry świetnym uderzeniem głową Irlandczyk Robbie Keane.

Wyrównał dziesięć minut przed przerwą Belg, Jelle Van Damme, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron dwie popisowe kontry gości wykończył przytomnie w polu karnym Jordan Morris, a zespół z Miasta Aniołów pogrążył kapitalnym uderzeniem z dystansu Kubańczyk Osvaldo Alonso.

Ekipa z Kalifornii zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki za sprawą "jedenastki", którą wykorzystał Keane. Podopieczni Briana Schmetzera po drugiej z rzędu wygranej umocnili się na siódmej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej i zachowali szanse na awans do fazy play off. Zespół którym dowodzi Bruce Arena jest trzeci w tej samej klasyfikacji.