LM: Wysokie zwycięstwo i awans FC Porto, grał Wasilewski

FC Porto pokonało u siebie Leicester City 5:0 w ostatniej kolejce grupy G Ligi Mistrzów i awansowało do 1/8 finału. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Marcin Wasilewski.

Drużyna z Portugalii musiała wygrać, aby zapewnić sobie wyjście z grupy. Losy spotkania przesądziła już w pierwszych trzech kwadransach. Najpierw Jesus Manuel Corona dośrodkował z rzutu rożnego i Andre Silva strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. Następnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Corona kapitalnym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą trzeciego gola dołożył Yacine Brahimi.

W drugiej połowie kolejne bramki zdobyli Silva z rzutu karnego oraz Diogo Jota i gospodarze mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej. Mimo wysokiej porażki, mistrzowie Anglii awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

W drugim spotkaniu tej grupy, mająca jeszcze szansę na awans FC Kopenhaga pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0. Wynik otworzyła bramka samobójcza Brandona Mechele. Drugiego gola strzelił głową Mathias Jorgensen. To jednak tylko wystarczyło gościom do zajęcia trzeciego miejsca, dzięki czemu wystąpią w Lidze Europy. Ostatnią lokatę zajęła ekipa z Belgii.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy G:

FC Porto - Leicester City 5:0 (3:0)
Bramki: Silva 6, 64 (rzut karny), Corona 26, Brahimi 44, Jota 77.

Club Brugge - FC Kopehnaga 0:2 (0:2)
Bramki: Mechele 8 (sam.) Jorgensen 15.

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej