LM: Wysokie zwycięstwo i awans FC Porto, grał Wasilewski

FC Porto pokonało u siebie Leicester City 5:0 w ostatniej kolejce grupy G Ligi Mistrzów i awansowało do 1/8 finału. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Marcin Wasilewski.

Drużyna z Portugalii musiała wygrać, aby zapewnić sobie wyjście z grupy. Losy spotkania przesądziła już w pierwszych trzech kwadransach. Najpierw Jesus Manuel Corona dośrodkował z rzutu rożnego i Andre Silva strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. Następnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Corona kapitalnym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą trzeciego gola dołożył Yacine Brahimi.

W drugiej połowie kolejne bramki zdobyli Silva z rzutu karnego oraz Diogo Jota i gospodarze mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej. Mimo wysokiej porażki, mistrzowie Anglii awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

W drugim spotkaniu tej grupy, mająca jeszcze szansę na awans FC Kopenhaga pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0. Wynik otworzyła bramka samobójcza Brandona Mechele. Drugiego gola strzelił głową Mathias Jorgensen. To jednak tylko wystarczyło gościom do zajęcia trzeciego miejsca, dzięki czemu wystąpią w Lidze Europy. Ostatnią lokatę zajęła ekipa z Belgii.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy G:

FC Porto - Leicester City 5:0 (3:0)
Bramki: Silva 6, 64 (rzut karny), Corona 26, Brahimi 44, Jota 77.

Club Brugge - FC Kopehnaga 0:2 (0:2)
Bramki: Mechele 8 (sam.) Jorgensen 15.

28.03.2017
Arabia Saudyjska wygrała u siebie z Irakiem 1:0 w ostatnim wtorkowym spotkaniu siódmej kolejki grupy B trzeciej rundy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.Kibice na King Abdullah Stadium w Dżuddzie na gola musieli poczekać do drugiej połowy. więcej
28.03.2017
Jasmin Burić we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo. Tego samego dnia do władz Lotto Ekstraklasy trafiła odpowiednia dokumentacja, co oznacza że zawodnik od najbliższej kolejki będzie traktowany jak Polak - informuje oficjalna witryna poznańskiego Lecha. więcej
28.03.2017
Adam Lallana nabawił się kontuzji uda podczas ostatniego meczu reprezentacji Anglii w eliminacjach mistrzostw świata, wygranego z Litwą 2:0. Pomocnik Liverpoolu może pauzować nawet przez miesiąc - donosi "BBC". więcej
28.03.2017
Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przyznał, że Luke Shaw powinien odzyskać miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United, by regularnie grać w kadrze. więcej
28.03.2017
Bułgaria pokonała Holandię 2:0 w sobotnim meczu 5. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw świata. Dublet ustrzelił doskonale znany z polskich boisk Spas Delev, napastnik Pogoni Szczecin. więcej