LM: Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce.

CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do "Kogutów". Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy E:

Tottenham Hotspur Londyn - CSKA Moskwa 3:1 (2:1)
Bramki: Alli 38, 78, Kane 45+1 - Dzagojew 33.

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0 (1:0)
Bramki: Jurczenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82 (sam.).
Rzut karny niewykorzystany: Wendell 82 (Bayer).

24.11.2017
Amkar Perm pokonał przed własną publicznością Dynamo Moskwa 2:1 (0:0) w pierwszym meczu 18. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi. W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Janusz Gol. więcej
24.11.2017
- Nasi zawodnicy są w pełni gotowi na rywalizację na najwyższym poziomie - wyznał Romeo Jozak dla oficjalnego serwisu Legii Warszawa. Obrońcy tytułu w sobotę wieczorem zagrają w Kielcach przeciwko rewelacyjnie spisującej się w tym sezonie Koronie. więcej