LM: Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce.

CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do "Kogutów". Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy E:

Tottenham Hotspur Londyn - CSKA Moskwa 3:1 (2:1)
Bramki: Alli 38, 78, Kane 45+1 - Dzagojew 33.

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0 (1:0)
Bramki: Jurczenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82 (sam.).
Rzut karny niewykorzystany: Wendell 82 (Bayer).

25.07.2017
Raków Częstochowa poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że do klubu wypożyczony został Igor Sapała z Piasta Gliwice.21-latek będzie występował w pierwszoligowej drużynie do końca obecnego sezonu. więcej
25.07.2017
Rospiggarna Hallstavik zremisowała na własnym torze z Masarną Avesta 45:45 w ostatnim wtorkowym meczu jedenastej rundy szwedzkiej Elitserien. Na obiekcie obrońców tytułu wystąpił tylko jeden Polak. więcej
25.07.2017
Piraterna Motala zremisowała u siebie z VMS Elit Vetlandą 45:45 w trzecim wtorkowym meczu jedenastej rundy szwedzkiej Elitserien. Na torze "Piratów" ścigało się w sumie pięciu Polaków. więcej
25.07.2017
Dackarna Malilla pokonała przed własną publicznością Smedernę Eskilstuna 48:42 w drugim wtorkowym meczu jedenastej rundy szwedzkiej Elitserien. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Maciej Janowski. więcej
25.07.2017
Sheffield United poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że nowym zawodnikiem klubu został John Lundstram.23-latek opuścił Oxford United i podpisał kontrakt, który zwiąże go z Bramall Lane do 30 czerwca 2020 roku. więcej