LM: Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce.

CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do "Kogutów". Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy E:

Tottenham Hotspur Londyn - CSKA Moskwa 3:1 (2:1)
Bramki: Alli 38, 78, Kane 45+1 - Dzagojew 33.

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0 (1:0)
Bramki: Jurczenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82 (sam.).
Rzut karny niewykorzystany: Wendell 82 (Bayer).

28.03.2017
Arabia Saudyjska wygrała u siebie z Irakiem 1:0 w ostatnim wtorkowym spotkaniu siódmej kolejki grupy B trzeciej rundy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.Kibice na King Abdullah Stadium w Dżuddzie na gola musieli poczekać do drugiej połowy. więcej
28.03.2017
Jasmin Burić we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo. Tego samego dnia do władz Lotto Ekstraklasy trafiła odpowiednia dokumentacja, co oznacza że zawodnik od najbliższej kolejki będzie traktowany jak Polak - informuje oficjalna witryna poznańskiego Lecha. więcej
28.03.2017
Adam Lallana nabawił się kontuzji uda podczas ostatniego meczu reprezentacji Anglii w eliminacjach mistrzostw świata, wygranego z Litwą 2:0. Pomocnik Liverpoolu może pauzować nawet przez miesiąc - donosi "BBC". więcej
28.03.2017
Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przyznał, że Luke Shaw powinien odzyskać miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United, by regularnie grać w kadrze. więcej
28.03.2017
Bułgaria pokonała Holandię 2:0 w sobotnim meczu 5. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw świata. Dublet ustrzelił doskonale znany z polskich boisk Spas Delev, napastnik Pogoni Szczecin. więcej