LM: Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce.

CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do "Kogutów". Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.

*****
Wyniki 6. kolejki meczów grupy E:

Tottenham Hotspur Londyn - CSKA Moskwa 3:1 (2:1)
Bramki: Alli 38, 78, Kane 45+1 - Dzagojew 33.

Bayer Leverkusen - AS Monaco 3:0 (1:0)
Bramki: Jurczenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82 (sam.).
Rzut karny niewykorzystany: Wendell 82 (Bayer).

28.05.2017
- Te chwile przed meczem były bardzo miłe, ale też niełatwe. To zrobiło duże wrażenie. Bardzo dziękuję wszystkim sympatykom, którzy coraz liczniej przychodzili na stadion. więcej
28.05.2017
- To nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Dla mnie, ale też dla całej drużyny - powiedział trener Pogoni Szczecin Kazimierz Moskal po przegranej z Lechią Gdańsk. więcej
28.05.2017
- Lepszego zakończenia sezonu w Gdańsku nie można było sobie wymarzyć - powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak po wygranym meczu z Pogonią Szczecin. więcej
28.05.2017
- Brawa dla drużyny za to, że wybroniła to jednobramkowe prowadzenie, dzięki któremu nadal mamy wszystko w swoich nogach - powiedział trener Legii Warszawa Jacek Magiera po zwycięstwie z Koroną Kielce. więcej
28.05.2017
Betard Sparta Wrocław pokonała przed własną publicznością Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 50:40 w drugim niedzielnym meczu VI rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. więcej