LM: Porażka SSC Napoli, gol Milika, MC rozbił Feyenoord

Szachtar Donieck pokonał SSC Napoli 2:1 (1:0) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów. Na obiekcie Metalista w Charkowie w podstawowym składzie drużyny z Kampanii znaleźli się Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński, którego w drugiej połowie zastąpił Brazylijczyk Allan.

Gole dla zespołu z Ukrainy zdobyli Brazylijczyk Taison po strzale z pola karnego oraz głową Argentyńczyk Facundo Ferreyra. Na trafienia Latynosów odpowiedział jedynie Milik, wykorzystując osiemnaście minut przed końcem rzut karny. W drugim spotkaniu tej grupy Feyenoord Rotterdam uległ u siebie Manchesterowi City aż 0:4 (0:3). Arbitrem zawodów był Szymon Marciniak. Na De Kuip dwukrotnie do siatki gospodarzy celnie przymierzył John Stones, a trafienia reprezentanta Anglii przedzieliły bramki Argentyńczyka Sergio Aguero i Brazylijczyka Gabriela Jesusa. Mistrzowie Holandii w następnej kolejce zagrają w Neapolu, natomiast podopieczni Josepa Guardioli podejmą przed własną publicznością ekipę z Donbasu. * * * * * *Wyniki 1. kolejki grupy F: Szachtar Donieck - SSC Napoli 2:1 (1:0) Bramki: Taison 15, Facundo Ferreyra 58 - Milik 72-karny. Szachtar: Pjatow - Srna, Ordec (90+2 Chocolava), Rakickyj, Ismaily - Fred, Stepanenko - Marlos (77 Kowałenko), Taison, Bernard - Ferreyra (88 Dentinho). Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliński (67 Allan), Diawara, Hamsik, (60 Mertens) - Callejon, Milik, Insigne. - - - - - - - Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)Bramki: Stones 2, 63, Aguero 10, Gabriel Jesus 25. Feyenoord: Jones - St. Juste, Botteghin, van der Heijden, Nelom - Amrabat (78 Sam Larsson), El Ahmadi, Vilhena - Berghuis (46 Toornstra), Kramer (72 Vente), Boetius. MC: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Mendy - B. Silva, Fernandinho (72 Sane), D. Silva (67 Delph) - De Bruyne, Aguero (60 Sterling), Jesus.

22.09.2017
- Pracujemy nad stabilizacją i poprawą gry w defensywie i poprawą komunikacji. Szukamy najlepszego ustawienia - powiedział Piotr Nowak podczas konferencji prasowej. więcej
22.09.2017
- W ostatnich dwóch meczach nie graliśmy na dobrym poziomie. Analizowaliśmy to jednak, bo chcemy być lepsi - powiedział Nenad Bjelica podczas konferencji prasowej. więcej
22.09.2017
- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Ta wygrana w pełni nam się należała - powiedział Piotr Stokowiec, cytowany przez oficjalną stronę Zagłębia.W meczu 1/8 finału Pucharu Polski, Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Cracovię 3:0 i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek. więcej
22.09.2017
- Jest to dla nas na prawdę bolesne doświadczenie. Chcieliśmy powalczyć i awansować dalej, ale coś nie wypaliło - powiedział Michał Probierz podczas konferencji prasowej. więcej
21.09.2017
Cracovia uległa u siebie Zagłębiu Lubin 0:3 (0:3) w drugim czwartkowym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Prowadzenie "Miedziowym" zapewnił już po czterech minutach gry Jakub Świerczok, wykorzystując rzut karny. więcej