LM: Cztery gole i podział punktów w Liverpoolu

Liverpool FC zremisował u siebie z Sevilla FC 2:2 (2:1) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów. Na Anfield Road prowadzenie gościom już po pięciu minutach gry zapewnił Francuz Wissam Ben Yedder.

Jeszcze przed przerwą straty z nawiązką odrobili jednak Brazylijczyk Roberto Firmino i Egipcjanin Mohamed Salah. "The Reds" mieli znakomitą okazję na trzecią bramkę, ale Firmino zmarnował rzut karnym. To zemściło się po przerwie, kiedy to po dynamicznej wymianie piłek z Kolumbijczykiem Luisem Murielem wyrównał Argentyńczyk Joaquin Correa. W drugim spotkaniu tej grupy NK Maribor zremisował ze Spartakiem Moskwa 1:1 (0:0). Prowadzenie dla gości uzyskał niespełna kwadrans po przerwie rezerwowy Aleksandr Samiedow. Wyrównał pięć minut przed końcem Damjan Bohar, wykańczając strzałem z pola karnym składną akcję całego zespołu. Mistrzowie Rosji w następnej kolejce podejmą podopiecznych Juergena Kloppa, natomiast ekipa z Andaluzji zagra przed własną publicznością z mistrzami Słowenii. * * * * * *Wyniki 1. kolejki grupy E: Liverpool FC - Sevilla FC 2:2 (2:1)Bramki: Firmino 21, Salah 37 - Ben Yedder 5, Correa 72. Czerwona kartka: Gomez (90+4, LFC).LFC: Karius - Gomez, Matip, Lovren, Moreno - Can (76 Coutinho), Henderson, Wijnaldum - Salah (89 Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mane (83 Sturridge). SFC: Rico - Mercado, Kjaer, Pareja, Escudero - N'Zonzi, Banega, Pizarro (45+1 Sarabia) - Navas (83 Corchia), Ben Yedder (69 Muriel), Correa. - - - - - - - NK Maribor - Spartak Moskwa 1:1 (0:0)Bramki: Bohar 85 - Samiedow 59. NK: Handanović - Milec, Rajcević, Suler, Viler - Kabha, Vrhovec - Bajde (69 Kramaric), Ahmedi (69 Mesanović), Bohar - Tavares. Spartak: Rebrow - Bocchetti, Kutepow, Dżikija - Jeszczenko, Pasalić, Fernando, Głuszakow (29 Samiedow), Kombarow (90 Melgarejo) - Adriano, Promes (85 Popow).

21.09.2017
Cracovia uległa u siebie Zagłębiu Lubin 0:3 (0:3) w drugim czwartkowym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Prowadzenie "Miedziowym" zapewnił już po czterech minutach gry Jakub Świerczok, wykorzystując rzut karny. więcej
21.09.2017
VMS Elit Vetlanda została drugim finalistą tegorocznych rozgrywek szwedzkiej Elitserien. Drużyna ze Smalandii rozbiła w czwartek u siebie w półfinałowym rewanżu broniącą tytułu Rospiggarna Hallstavik 60:30. więcej
21.09.2017
Trener Arki Gdynia Leszek Ojrzyński przed piątkowym meczem w Gliwicach z Piastem stara się nie zwracać uwagi na zmianę szkoleniowca w drużynie najbliższych rywali. więcej
21.09.2017
Martin Konczkowski jest dobrej myśli przed piątkowym spotkaniem LOTTO Ekstraklasy Piasta Gliwice z Arką Gdynia. Ubiegłorocznych wicemistrzów Polski po raz pierwszy poprowadzi nowy trener Waldemar Fornalik. więcej
21.09.2017
Krylja Sowietów Samara pokonała u siebie po dogrywce Lokomotiw Moskwa 3:2 (2:2, 0:0) w czwartkowym meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Rosji. W ekipie gości w drugiej połowę pojawił się na murawie Maciej Rybus. więcej