Liga Mistrzów: Podział punktów na Parc des Princes

Paris Saint-Germain zremisowało przed własną publicznością w meczu 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów z londyńskim Arsenalem 1:1 (1:0). W innym spotkaniu grupy A FC Basel podzieliło się punktami z Łudogorecem Razgrad.

Wynik starcia na Parc des Princes otworzył już w 1. minucie rywalizacji Edinson Cavani. Do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez. Reprezentant Chile definitywnie rezultat spotkania ustalił na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Warto zaznaczyć, że przez osiemdziesiąt minut na placu gry przebywał reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak. Dla byłego gracza hiszpańskiej Sevilli był to drugi mecz w nowych barwach.

W następnej serii gier Ludogorets Razgrad zagra w Sofii z Paris Saint-Germain, z kolei Arsenal FC poleci do Szwajcarii na mecz z FC Basel. Oba starcia odbędą się 28 września (środa).

*******
Paris Saint-Germain - Arsenal FC 1:1 (1:0)
Bramki: Cavani 1 - Sanchez 78.
Czerwone kartki: Verratti (93. minuta, PSG, za dwie żółte), Giroud (93. minuta, Arsenal, za dwie żółte).

Paris Saint-Germain: Areola - Aurier (83. Meunier), Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Verratti, Krychowiak (79. Pastore), Rabiot (73. Motta) - Di Maria, Cavani, Matuidi.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (71. Xhaka), Cazorla - Iwobi, Ozil (84. Elneny), Oxlade-Chamberlain (63. Giroud) - Sanchez.

********
FC Basel - Łudogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Bramki: Steffen 80 - Cafu 45.

FC Basel: Vaclik - Lang, Suchy, Balanta, Traore - Bjarnason, Xhaka, Zuffi (70. Fransson), Steffen - Delgado (82. Calla) - Janko (40. Doumbia).

Łudogorec Razgrad: Stojanow - Minev, Moti, Palomino, Natanel (80. Vitinha) - Abel, Dyakov (91. Sasha) - Misidjan, Marcelinho, Wanderson (85. Plastun) - J. Cafu.

04.12.2016
ACF Fiorentina pokonała u siebie US Citta di Palermo 2:1 w ostatnim niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej Serie A. Cały mecz wśród rezerwowych "Violi" spędził polski bramkarz Bartłomiej Drągowski. więcej
04.12.2016
OGC Nice pokonał u siebie Toulouse FC 3:0 w ostatnim meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1. Gospodarze do przerwy prowadzili już dwoma golami. Wynik otworzył w 23. więcej
04.12.2016
Valencia CF zremisowała z Malagą 2:2 w meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To szóste ligowe spotkanie "Nietoperzy" bez wygranej. Na Estadio Mestalla pierwsi prowadzenie objęli goście. więcej
04.12.2016
Schalke 04 przegrało na wyjeździe z RB Lipsk 1:2 w sobotnim meczu niemieckiej Bundesligi. Markus Weinzierl, trener drużyny z Gelsenkirchen, złościł się, że przeciwko jego drużynie sędzia niesłusznie podyktował rzut karny. więcej
04.12.2016
Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2 w niedzielnym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy. - To był dobry mecz - powiedział Nenad Bjelica, trener "Kolejorza", cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową. więcej