Liga Mistrzów: Bezbramkowy remis w Lyonie

Olympique Lyon bezbramkowo zremisował przed własną publicznością w spotkaniu szóstej kolejki grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów z Sevillą FC. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział reprezentant Polski Maciej Rybus.

Najlepszą okazję na zmianę rezultatu miał w 19. minucie rywalizacji Victor Machin Perez, znany jako Vitolo, ale 27-letni napastnik w sytuacji sam na sam trafił zaledwie w słupek. Bramkarz biało-czerwono-niebieskich, Anthony Lopes nie miał szans na skuteczną interwencję.

Olympique Lyon ukończył rywalizację na tym etapie rozgrywek, z dorobkiem jedenastu punktów na swoim koncie, na trzeciej lokacie i w efekcie zagra tylko w kolejnej fazie Ligi Europy. Natomiast hiszpańska Sevilla FC uplasowała się na drugim miejscu.

Pierwszą pozycję w ostatecznym rozrachunku osiągnął natomiast niepokonany Juventus, który w drugim meczu grupy H pokonał bez większych problemów u siebie Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0). Warto zaznaczyć, że przedstawiciel chorwackiego futbolu przegrał wszystkie swoje starcia.

*********
Olympique Lyon - Sevilla FC 0:0

Juventus FC - Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0)
Bramki: Higuain 52, Rugani 73.

23.02.2017
Pomocnik Manchesteru United, Henrich Mychitarian doznał urazu ścięgna udowego w meczu Ligi Europy z Saint-Etienne (1:0) i nie wiadomo, czy zdąży wykurować się na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej. więcej
23.02.2017
Włodarze Wisły Kraków wyrazili zgodę na testy medyczne Denisa Popovicia w rosyjskim FK Orenburg - czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy. Słoweniec wyleciał do Rosji w czwartek rano. więcej
23.02.2017
W środę o godzinie piłkarze warszawskiej Legii 19:00 rozpoczęli trening na Amsterdam ArenA. Razem z drużyną pracował kontuzjowany ostatnio Thibault Moulin - czytamy na portalu Legia. więcej
23.02.2017
Szkoleniowiec Juventusu Turyn Massimiliano Allegri nie ukrywał satysfakcji po wygranej 2:0 na wyjeździe z FC Porto w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "Starej Damy" zdobyli w drugiej połowie Chorwat Marko Pjaca i Brazylijczyk Dani Alves, kiedy popularne "Smoki" grały już w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą ujrzał po dwóch brutalnych zagraniach Alex Telles. więcej
23.02.2017
Bramkarz FC Porto Iker Casillas był mocno rozgoryczony porażką 0:2 z Juventusem Turyn w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Popularne "Smoki" obie bramki w konfrontacji z najlepszą drużyną Serie A stracili dopiero w końcówce zawodów, kiedy "Stara Dama" grała już w przewadze, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Alex Telles. więcej