Liga Europy: Awans Panathinaikosu

Brondby, w barwach którego występuje polski napastnik Kamil Wilczek, zremisowało na własnym boisku z Panathinaikosem Ateny 1:1. W pierwszym meczu lepsi byli piłkarze ze stolicy Grecji, którzy zwyciężyli 3:0 i to oni zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie po bramce Hany'ego Mukhtara (Wilczek zaliczył asystę). W 66. minucie wyrównanie "Koniczynkom" dał Ivan Ivanov i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Były zawodnik Piasta Gliwice rozegrał w barwach Brondby całe spotkanie.

W innym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy albańskie Partizani zremisowało bezbramkowo z FK Krasnodar. W pierwszym meczu rosyjska drużyna zwyciężyła 4:0 i to zespół Artura Jędrzejczyka zagra w fazie grupowej. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 47. minucie, zastępując Wiaczesława Podbereżkina.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godzinie 12:00.

*****

Brondby Kopenhaga - Panathinaikos Ateny 1:1 (1:0)
Bramki: Mukhtari 35 - Ivanov 66
Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Panathinaikos.

Partizani - FK Krasnodar 0:0
Pierwszy mecz: 0:4. Awans: FK Krasnodar.

22.01.2017
Olympique Lyon pokonał Olympique Marsylia 3:1 w meczu 21. kolejki ligi francuskiej. Na ławce rezerwowych gospodarzy całe spotkanie przesiedział Maciej Rybus. więcej
22.01.2017
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z SD Eibar 4:0 (1:0) w niedzielnym meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Ipurua na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 31. więcej
22.01.2017
AS Roma pokonała Cagliari Calcio 1:0 w meczu 21. kolejki włoskiej ekstraklasy. Całe spotkanie w barwach "Giallorossich" rozegrał Wojciech Szczęsny. Jedynego gola na Sadio Olimpico strzelił Edin Dżeko. więcej
22.01.2017
KVC Westerlo wygrało na wyjeździe z KV Mechelen 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 22. kolejki ligi belgijskiej. Kibice zgromadzeni na AFAS Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 14. więcej
22.01.2017
Reprezentacja Kamerunu bezbramkowo zremisowała z Gabonem w meczu trzeciej kolejki grupy A turnieju o Puchar Narodów Afryki. Kibice zgromadzeni na Stade d'Angondje w Liberville nie zobaczyli żadnych goli. więcej