Liga Europy: Awans Panathinaikosu

Brondby, w barwach którego występuje polski napastnik Kamil Wilczek, zremisowało na własnym boisku z Panathinaikosem Ateny 1:1. W pierwszym meczu lepsi byli piłkarze ze stolicy Grecji, którzy zwyciężyli 3:0 i to oni zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie po bramce Hany'ego Mukhtara (Wilczek zaliczył asystę). W 66. minucie wyrównanie "Koniczynkom" dał Ivan Ivanov i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Były zawodnik Piasta Gliwice rozegrał w barwach Brondby całe spotkanie.

W innym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy albańskie Partizani zremisowało bezbramkowo z FK Krasnodar. W pierwszym meczu rosyjska drużyna zwyciężyła 4:0 i to zespół Artura Jędrzejczyka zagra w fazie grupowej. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 47. minucie, zastępując Wiaczesława Podbereżkina.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godzinie 12:00.

*****

Brondby Kopenhaga - Panathinaikos Ateny 1:1 (1:0)
Bramki: Mukhtari 35 - Ivanov 66
Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Panathinaikos.

Partizani - FK Krasnodar 0:0
Pierwszy mecz: 0:4. Awans: FK Krasnodar.

04.12.2016
ACF Fiorentina pokonała u siebie US Citta di Palermo 2:1 w ostatnim niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej Serie A. Cały mecz wśród rezerwowych "Violi" spędził polski bramkarz Bartłomiej Drągowski. więcej
04.12.2016
OGC Nice pokonał u siebie Toulouse FC 3:0 w ostatnim meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1. Gospodarze do przerwy prowadzili już dwoma golami. Wynik otworzył w 23. więcej
04.12.2016
Valencia CF zremisowała z Malagą 2:2 w meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. To szóste ligowe spotkanie "Nietoperzy" bez wygranej. Na Estadio Mestalla pierwsi prowadzenie objęli goście. więcej
04.12.2016
Schalke 04 przegrało na wyjeździe z RB Lipsk 1:2 w sobotnim meczu niemieckiej Bundesligi. Markus Weinzierl, trener drużyny z Gelsenkirchen, złościł się, że przeciwko jego drużynie sędzia niesłusznie podyktował rzut karny. więcej
04.12.2016
Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2 w niedzielnym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy. - To był dobry mecz - powiedział Nenad Bjelica, trener "Kolejorza", cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową. więcej