Liga Europy: Awans Anderlechtu, gol Teodorczyka

Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Slavię Praga 3:0. W dwumeczu zawodnicy ze stolicy Belgii wygrali 6:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po bramce Youriego Tielemansa z rzutu karnego. W 40. minucie, także z 11 metrów, swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Łukasz Teodorczyk. W 61. minucie wynik ustalił Michael Heynen. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 56. minucie przez Idrissa Sylle.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godz. 12:00.

******

Anderlecht Bruksela - Slavia Praga 3:0 (2:0)
Bramki: Tielemans 22, Teodorczyk 40, Heynen 61.
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Anderlecht.

08.12.2016
Do końca roku kalendarzowego zawodnicy Lecha Poznań rozegrają jeszcze dwa spotkania ligowe. - Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu pod względem fizycznym i bez problemów możemy grać nawet co trzy dni - podkreśla drugi trener Kolejorza, dr Martin Mayer w rozmowie z oficjalną stroną drużyny. więcej
08.12.2016
W środę piłkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali 1:0 Sporting Lizbona i z trzeciego miejsca w grupie awansowali do Ligi Europy. więcej
08.12.2016
- Dostałem nagrodę dla zawodnika meczu, ale cała drużyna zagrała znakomicie. W spotkaniu ze Sportingiem pokazaliśmy piłkarską jakość. Potrafiliśmy utrzymać prowadzenie, które uzyskaliśmy przed przerwą. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn wygrał u siebie z Dinamem Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drużynie "Bianconerich" w ostatnich 10 minutach zagrał wracający po kontuzji Paulo Dybala. więcej
08.12.2016
Juventus Turyn pokonał Dinamo Zagrzeb 2:0 w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Massimiliano Allegri, trener "Bianconerich", powiedział, że jego zespół może teraz skoncentrować się na lidze. więcej