Liga Europy: Awans Anderlechtu, gol Teodorczyka

Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Slavię Praga 3:0. W dwumeczu zawodnicy ze stolicy Belgii wygrali 6:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po bramce Youriego Tielemansa z rzutu karnego. W 40. minucie, także z 11 metrów, swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Łukasz Teodorczyk. W 61. minucie wynik ustalił Michael Heynen. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 56. minucie przez Idrissa Sylle.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godz. 12:00.

******

Anderlecht Bruksela - Slavia Praga 3:0 (2:0)
Bramki: Tielemans 22, Teodorczyk 40, Heynen 61.
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Anderlecht.

29.04.2017
Lechia Gdańsk pokonała u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 31. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy.Dzięki siedemnastej wygranej w sezonie podopieczni Piotra Nowaka awansowali na trzecie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej. więcej
29.04.2017
Patryk Dudek zajął trzecie miejsce w sobotnim Grand Prix Słowenii. Na torze w Krsko wygrał Słowak Martin Vaculik. Drugie miejsce w finale wywalczył Szwed Fredrik Lindgren, a na czwartej lokacie turniej zakończył Australijczyk Jason Doyle. więcej
29.04.2017
Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:0 w sobotnim meczu grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Franciszek Smuda, trener drużyny z Lubelszczyzny, powiedział, że jego drużyna zdecydowanie chciała sięgnąć po trzy punkty. więcej
29.04.2017
Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2 w sobotnim meczu grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Jan Urban, trener gospodarzy, powiedział, że wielu zawodników w jego drużynie zagrało poniżej swojego dobrego poziomu. więcej
29.04.2017
Terek Grozny rozbił u siebie Urał Jekaterynburg 5:2 (1:1) w drugim sobotnim meczu 26. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Senegalczyk Ablay Mbengue, a do siatki rywali trafiali również Zaur Sadajew, Igor Lebedenko oraz już w doliczonym czasie gry Irańczyk Milad Mohammadi. więcej