Liga Europy: Awans Anderlechtu, gol Teodorczyka

Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Slavię Praga 3:0. W dwumeczu zawodnicy ze stolicy Belgii wygrali 6:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po bramce Youriego Tielemansa z rzutu karnego. W 40. minucie, także z 11 metrów, swojego trzeciego gola w sezonie strzelił Łukasz Teodorczyk. W 61. minucie wynik ustalił Michael Heynen. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 56. minucie przez Idrissa Sylle.

Losowanie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy odbędzie się w piątek (26.08) o godz. 12:00.

******

Anderlecht Bruksela - Slavia Praga 3:0 (2:0)
Bramki: Tielemans 22, Teodorczyk 40, Heynen 61.
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Anderlecht.

20.01.2017
W piątkowy wieczór piłkarze Nicei zremisowali z Bastią 1:1 w 21. kolejce francuskiej Ligue 1. Zespół Luciena Favre'a awansował tymczasowo na fotel lidera rozgrywek. więcej
20.01.2017
UD Las Palmas zremisował u siebie z Deportivo La Coruna 1:1 w piątkowym meczu 19. kolejki La Liga. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Przemysław Tytoń. więcej
20.01.2017
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe SC Freiburg 2:1 w piątkowym meczu 17. kolejki Bundesligi. Obie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Gospodarze objęli prowadzenie na samym początku spotkania. więcej
20.01.2017
FC Twente Enschede pokonał u siebie Heracles Almelo 1:0 w piątkowym meczu 19. kolejki Eredivisie. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Mateusz Klich. więcej
20.01.2017
Vadis Odjidja-Ofoe już w 8. minucie sparingowego spotkania z Grasshoppers Zurych (0:0) musiał opuścić boisko. Belg został sfaulowany, ale nie odniósł groźnej kontuzji - informuje portal Legia. więcej