Liga Europy: Anderlecht wygrał w Pradze, gol Teodorczyka

W czwartkowy wieczór piłkarze Anderlechtu Bruksela pokonali na wyjeździe Slavie Praga 3:0 (0:0).

Wynik tego starcia w 49. minucie otworzył Idrissa Sylla.

Drugą z bramek dla belgijskiego zespołu zdobył reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk. Polak wpisał się na listę strzelców w 60. minucie. W 71. minucie decydującego gola zdobył Sofiane Hanni.

Anderlecht, mając w perspektywie rewanż na własnym boisku, który rozegrany zostanie w czwartek, 25 sierpnia o godzinie 20:00, może być już niemal pewny awansu do fazy grupowej.

*********

Slavia Praga - Anderlecht 0:3 (0:0)

Bramki: Sylla 49, Teodorczyk 60, Hanni 71.

24.02.2017
Trener ACF Fiorentina Paulo Sousa przyznał na konferencji prasowej, że jest rozczarowany porażką z Borussią Moenchengladbach i odpadnięciem z rozgrywek Ligi Europy. więcej
24.02.2017
Pomocnik Borussii Moenchengladbach Lars Stindl przyznał w swoim ostatnim, że jest bardzo zadowolony z awansu swojego zespołu do 1/8 finału Ligi Europy. Drużyna "Źrebaków" przegrywała 0:2, ale ostatecznie wygrała 4:2 z ACF Fiorentiną w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału. więcej
24.02.2017
W sobotę Wisła Kraków stanie przed szansą podtrzymania serii ośmiu meczów bez porażki u siebie. Trenera Kiko Ramireza wciąż martwi jednak ostatnia porażka we Wrocławiu, chociaż - jak zaznacza - nie wszystko w tym spotkaniu było złe i część elementów z tej potyczki trzeba zaprezentować w starciu z Jagiellonią. więcej
24.02.2017
- Krok po kroku moja dyspozycja idzie w górę i mam nadzieję, że zacznie przekładać się ona na większą liczbę minut na boisku. Myślę, że jeszcze będę w stanie dać kibicom Lechii dużo powodów do radości i zadowolenia z mojej gry - mówił pomocnik Lechii Gdańsk Michał Mak. więcej