Euroliga pomoże rodzinom ofiar na Filipinach

Wszystkie kluby Euroligi zjednoczyły się w projekcie, który ma na celu wyrażenie solidarności i pomocy ofiarom klęsk żywiołowych na Filipinach - informuje oficjalna witryna rozgrywek.

W ramach projektu każdy mecz 5. kolejki fazy grupowej rozpoczyna się od minuty ciszy. Ponadto Euroliga współpracuje z Czerwonym Krzyżem, a wszystkie kluby zobowiązały się do przekazania jednego euro od każdej sprzedanej wejściówki w meczach 5. kolejki.

Przypomnijmy, że w ostatni weekend w Filipiny uderzył tajfun "Haiyang", który zabił blisko 12 tysięcy ludzi, w tym 4 tysiące dzieci. Sporo rodzin zostało bez dachu nad głową i straciło swoje majątki.

- Duże tragedie zawsze łączą ludzi, bez względu na narodowość, religię czy stylu życia. Jestem pewien, że będziemy w stanie brać czynny udział w przywróceniu normalnego życia na Filipinach. Chcemy pomóc poszkodowanym rodzinom, gdyż takie rzeczy mogą spotkać każdego z nas - powiedział ambasador CSKA Moskwa, Sergey Tarakanov.

26.06.2017
Bartosz Rymaniak podpisał nową umowę z Koroną Kielce - poinformował klub z LOTTO Ekstraklasy na swojej oficjalnej stronie. 27-letni obrońca zdecydował się parafować dwuletni kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2019 roku. więcej
26.06.2017
Smederna Eskilstuna przegrała u siebie z Dackarną Malilla 44:46 w zaległym meczu czwartej kolejki szwedzkiej Elitserien. Na torze "Kowali" kapitalne zawody w szeregach gości zanotowali Patryk Dudek i Maciej Janowski. więcej
26.06.2017
Joe Lewis przedłużył w poniedziałek kontrakt z Aberdeen FC - poinformowali czterokrotni mistrzowie Szkocji na swojej oficjalnej stronie. 29-letni golkiper zdecydował się parafować z popularnymi "The Dons" trzyletnią umowę, obowiązującą do końca czerwca 2020 roku. więcej
26.06.2017
Stephen Warnock podpisał w poniedziałek kontrakt z Burton Albion - poinformował klub z Championship na swojej oficjalnej stronie. Doświadczony 35-letni obrońca zdecydował się parafować z popularnymi "Brewers" roczną umowę, obowiązującą do końca czerwca 2018 roku. więcej
26.06.2017
George Saville podpisał w poniedziałek kontrakt z Millwall FC - poinformował beniaminek Championship na swojej oficjalnej stronie. 24-letni środkowy pomocnik zdecydował się parafować trzyletnią umowę z popularnymi "The Lions", obowiązującą do końca czerwca 2020 roku. więcej

25.06.2017
Chicago Fire pokonało przed własną publicznością Orlando City 4:0 w meczu amerykańskiej ligi MLS. Trzy gole w tym spotkaniu strzelił David Accam. Ghańczyk po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 3. więcej
24.06.2017
New York Red Bulls ulegli u siebie New York City FC 0:2 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu rozgrywek Major League Soccer. Na Red Bull Arena prowadzenie dla przyjezdnych uzyskał dwanaście minut przed przerwą kapitalnym technicznym strzałem pod poprzeczkę Anglik Jack Harrison. więcej
24.06.2017
Rosja przegrała przed własną publicznością z Meksykiem 1:2 (1:1) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji 2017. Początek spotkania na Arenie Kazań był obiecujący dla podopiecznych Stanisława Czerczesowa. więcej
24.06.2017
Nowa Zelandia uległa Portugalii 0:4 (0:2) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji 2017. Na Krestovsky Stadium w Sankt Petersburgu mistrzowie Europy objęli prowadzenie dwanaście minut przed przerwą, kiedy to rzut karny wykorzystał Cristiano Ronaldo. więcej
21.06.2017
Meksyk pokonał Nową Zelandię 2:1 (0:1) w drugim środowym meczu drugiej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji 2017. Na Fisht Olympic Stadium w Soczi nieoczekiwane prowadzenie mistrzom Oceanii zapewnił trzy minuty przed przerwą Chris Wood, który wykorzystał sytuację sam na sam po przytomnym zagraniu od Claytona Lewisa. więcej