Chris Paul osiągnął pułap 8 tysięcy asyst w NBA

Chris Paul, rozgrywający Los Angeles Clippers, w niedzielnym meczu z Miami Heat osiągnął liczbę 8 tysięcy asyst na parkietach NBA i został 10-tym zawodnikiem w historii ligi z takim dorobkiem.

Clippersi pokonali przed własną publicznością Miami 98:86. Oprócz zwycięstwa, równie dużo po meczu mówiło się o dokonaniu "CP3". W pierwszej kwarcie podał on piłkę do Marreese Speightsa, który "zapakował" ją do kosza. To była jego asysta numer 8 000.

31-latek został trzecim najszybszym zawodnikiem, który osiągnął wynik 8 tysięcy asyst i 15 tysięcy punktów, dokonując tego w 806 meczach. Mniej spotkań potrzebowali od niego tylko będący w Galerii Sław Magic Johnson oraz Oscar Robertson.

Najwięcej asyst na parkietach NBA zanotował John Stockton, 15 806. Będący na dziewiątym miejscu Andre Miller ma 8 524 asysty.

16.01.2017
-To były dni ciężkiej pracy. Wykorzystaliśmy ten czas, odpowiednio go przepracowaliśmy. Zespół daje z siebie bardzo dużo - powiedział Kiko Ramirez, cytowany przez oficjalną stronę Wisły Kraków. więcej
16.01.2017
SSC Napoli pokonało Pescarę Calcio 3:1 w niedzielnym meczu Serie A. Maurizio Sarri, trener gospodarzy, był jednak zły, że jego drużyna nie zachowała czystego konta. więcej
16.01.2017
We wtorek zawodnicy poznańskiego klubu udadzą się na zgrupowanie na Cypr - poinformował klub z LOTTO Ekstraklasy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. więcej
16.01.2017
AS Roma pokonała na wyjeździe Udinese Calcio 1:0 w niedzielnym meczu Serie A. Wojciech Szczęsny, bramkarz "Giallorossich", był zadowolony z postawy drużyny w obronie i zwycięstwa. więcej